هند تجهیزات موشکی جدید در مرز چین مستقر می‌کند

کد خبر 37985 1399-06-11 19:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت دفاع هند در راستای افزایش قدرت ارتش ۱.۳ میلیون نفری این کشور، معامله‌ای به ارزش ۳۸۰ میلیون دلار امضا کرده تا شش سیستم موشکی "پیناکا" شامل ۱۱۴ پرتابگر تهیه کرده و به مرز چین اعزام کند.

 بنا بر اعلام وزارت دفاع هند، این شش هنگ پیناکا در مرزهای شمالی و شرقی این کشور عملیاتی می شوند و آمادگی عملیاتی نیروهای مسلح هند را بیش از قبل، افزایش خواهند داد.
این نخستین باری است که دولت هند به شرکت های خصوصی اجازه تولید موشک های پیناکا را می دهد که به تدریج جایگزین سیستم های روسی "اسمرچ" خواهند شد و دارای ظرفیت مسطح کردن منطقه ای به مساحت ۱.۱ کیلومتر مربع است.
ارتش هند قصد دارد تا سال ۲۰۲۶ به ۲۲ هنگ پیناکا، از جمله ۱۲ هنگ موشک های هدایت شونده پیناکا، دست یابد. هر هنگ، شامل ۳ باتری شش پرتاب کننده پیناکا است که بر روی کامیون های تاترا سوار می شود.
این واحدها توسط سازمان تحقیق و توسعه دفاعی طراحی شدند؛ پیناکا قادر به تحویل کلاهک های جنگی در برد کوتاه نیز هست.
ماه گذشته "راجنات سینگ"، وزیر دفاع هند از ممنوعیت کامل واردات ۱۰۱ نوع تجهیزات دفاعی از قبیل سیستم های تسلیحاتی با فناوری بالا مانند اسلحه های توپخانه ای، تفنگ های تهاجمی، کشتی های جنگی کوروت، سیستم های ناوبری، هواپیماهای حمل و نقل، هلیکوپترهای جنگی سبک و آرایش های راداری خبر داد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » مرز |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق