اکونومی نیوز / اجتماعی

کلانتری: ۵٠ درصد منابع آبی را از بین برده‌ایم

کد خبر 37977 1399-06-11 18:23
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
کلانتری: ۵٠ درصد منابع آبی را از بین برده‌ایم محیط زیستایرنا نوشت: معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای حفظ محیط زیست سرمایه گذاری بسیاری شده گفت: فقط ١١ هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه هزینه شده است.
کلانتری: ۵٠ درصد منابع آبی را از بین برده‌ایم

عیسی کلانتری روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران افزود: وظیفه دولت حفظ محیط زیست برای نسل‌های آینده است.   وی با تاکید بر اینکه محیط زیست در معرض خطر است،  اظهارداشت: عوامل تخریب محیط زیست بیشتر عناصر دولتی هستند و مردم در انتهای این خط قرار دارند. کلانتری گفت: منابع آبی و خاکی را از بین برده ایم به طوری که آمارها نشان می دهند که ۵٠ درصد منابع آبی را از بین برده ایم و هر سال نیز منابع خاکی را به اندازه ۳۵ سال از بین می بریم. وی اظهارداشت: متاسفانه خسارت زنندگان به محیط زیست به بهانه های مختلف از جمله تحریم، نبود تکنولوژی و کمبود بودجه  دستشان باز است. رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به نقش بیمه در حفظ محیط‌زیست گفت: بیمه باید استانداردهایی را وضع و آن‌را به تولید کنندگان تحمیل کند. وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری چندین بار در باره کاهش مصرف انرژی صحبت کرده اند اما کسی توجه نکرده است. کلانتری افزود: در تابستان ١٣  روز به دلیل آلودگی ازن، هوای آلوده داشتیم که باید برخی مراکز تعطیل می شد، علت آن‌هم داشتن نیروی محرکه غیراستاندارد است در حالی که بیمه باید استاندارد سازی کند و تولید کنندگان را ملزم به رعایت آن کند.   در این مراسم، تفاهم نامه همکاری بین غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به امضا رسید.   در این تفاهم‌نامه آمده است که در راستای تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی و راهبری حاکمیتی سازمان حفظت محیط زیست در جهت حفظ منابع زیستی و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و همگرایی با توسعه صنعت بیمه در کشور، این تفاهم نامه امضا شد.   در این تفاهم‌نامه طرفین توافق کردند در چارچوب مقررات مربوط در زمینه‌های بهره مندی از ظرفیت های قانونی طرفین به منظور توسعه فعالیت در دو حوزه محیط زیست و صنعت بیمه، همکاری متقابل با هدف کمک به حفظ و بهسازی محیط زیست و توسعه پوشش های بیمه ای در این زمینه، همکاری و کمک به توسعه اقتصاد محیط زیست (سبز)، اکوتوریسم و پوشش های بیمه ای مربوط، همکاری و کمک به توسعه جایگاه بین المللی محیط زیست و صنعت بیمه با بهره‌مندی از ظرفیت های طرفین همکاری کنند. ۲۳۵۲۳۷
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » ایران |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی ۳ روز آتی
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: سامانه بارشی فعال در کشور طی روز سه‌شنبه از مرزهای شرقی خارج می‌شود.

اطلاعیه ناجا در پی انتشار فیلم اهانت به برادران افغانستانی
در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که در آن تعدادی به دست چند نفر مورد ضرب و جرح قرار می‌گیرند و منتسب به برادران افغانستانی شده است، نیروی انتظامی اطلاعیه ای صادر کرد.

صدور و تمدید کارتهای بانکی اتباع خارجی دارای کارت اقامت معتبر
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد که اتباع خارجی دارای مدارک معتبر می‌توانند با مراجعه به بانکها از خدمات مربوطه بهره‌مند شوند.

تقدیر رئیس حراست کل شهرداری تهران از کارکنان بهشت زهرا
مشاور شهردار و رئیس حراست کل شهرداری تهران، با حضور در سازمان بهشت زهرا(س) از مدیرعامل و متولیان کفن و دفن اموات کرونایی با اهدای لوح یادبود تقدیر کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید