اکونومی نیوز / بازار و تجارت

مشکل کمبود لیموترش و زنجبیل در پاییز امسال نداریم

کد خبر 37941 1399-06-11 16:04
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران به تشریح تمهیدات اندیشیده شده در میادین میوه و تره بار با توجه به استمرار کرونا پرداخت.
مشکل کمبود لیموترش و زنجبیل در پاییز امسال نداریم


سید سعید راد در پاسخ به سوالی در خصوص تمهیدات اندیشیده شده برای بیماری کرونا در ماه های پاییز و زمستان برای جلوگیری از کمبود عرضه اقلامی همچون زنجبیل و لیموترش در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران پرداخت و گفت: در حال حاضر، زنجبیل ممتاز با قیمت هر کیلوگرم ۳۳ هزار تومان و لیموتُرش مینابی و سنگی با قیمت هر کیلوگرم ۱۲۵۰۰ تومان و ۸۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار به فروش می رسد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ادامه داد: با وجود استمرار بیماری کووید ۱۹، به نظر می رسد تقاضای بی سابقه ای که سال گذشته برای زنجبیل، لیموتُرش و البته لیموشیرین شاهد آن بودیم امسال تکرار نشود، هر چند برای عرضه متناسب و مستمر این دو محصول و سایر محصولات با توجه به هماهنگی هایی که به عمل آمده و توجهی که به بهره برداران داده ایم، در سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران آمادگی لازم برای پاسخگویی به نیاز شهروندان وجود دارد.
وی در خصوص سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به اجباری شدن ماسک در همه اماکن شهری، میزان استفاده مردم از ماسک در میادین میوه و تره بار به چه صورتی است و آیا توزیع ماسک و اقلام بهداشتی در میادین میوه و تره بار برای مردم انجام می شود، پاسخ داد و گفت: خوشبختانه استفاده از ماسک از سوی شهروندان در میادین میوه و تره بار جا افتاده و علاوه بر این، بخشی از شهروندان برای دستچین کردن محصولات مورد نظر خود از دستکش های یک بار مصرف نیز استفاده می کنند.
راد ادامه داد: ضمن اینکه لزوم استفاده از ماسک و دستکش و رعایت فاصله فیزیکی از جمله مواردی است که از طریق تبلیغات محیطی در قالب بنر و پوستر در میادین میوه و تره بار، اطلاع رسانی می شود و علاوه بر این، با استفاده از سیستم های صوتی این مراکز، نکات بهداشتی به صورت مستمر به شهروندان توصیه می شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در مورد توزیع ماسک و اقلام بهداشتی نیز، این مهم به صورت منظم برای کارکنان میادین و کارگران غرفه ها انجام می شود.
راد به سوال دیگری در خصوص اینکه چه توصیه هایی برای مردم در استفاده از دستکش در هنگام مراجعه به میادین میوه و تره بار انجام شده است و احتمال اجباری شدن آن وجود دارد یا خیر، تصریح کرد:  همان طور که بیان شد، در حال حاضر بخشی از شهروندان از دستکش های یک بار مصرف استفاده می کنند و همکاران ما در غرفه ها از مشتریان می خواهند که برای دستچین کردن میوه از دستکش استفاده کنند و در صورتی که به هر علت دستکش به همراه ندارند، اجازه بدهند تا کارگران مستقر در غرفه ها نسبت به انتخاب محصول مورد نظر مشتریان، برای آن ها اقدام کنند تا جای ممکن از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران تاکید کرد: واقعیت این است که پیشگیری از گسترش این بیماری، قبل از هر چیز نیازمند مشارکت شهروندان است.
راد در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چه تدابیری اندیشیده شده است تا مردم بتوانند به طور آنلاین و بدون مراجعه حضوری از میادین میوه و تره بار خرید کنند، اظهار کرد:  در حال حاضر، امکان سفارش محصول و خرید آنلاین در ۱۳ میدان میوه و تره بار پیش بینی شده که البته هر ۲۲ منطقه شهر تهران را تحت پوشش دارد و نسبت به ارسال محصولات مورد نظر شهروندان به درب منازل آن ها با همان نرخنامه میادین میوه و تره بار اقدام می شود.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران خاطرنشان کرد: شهروندان برای دسترسی به این امکان که باعث صرفه جویی در وقت آن ها می شود و در شرایط کرونا رفت و آمد آن ها را به حداقل می رساند، می توانند با استفاده از سامانه تهران من اقدام کنند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


کارشناس ارشد بانک مرکزی:روند پروانه‌های خروجی در گمرک طی آبان ماه تغییری نداشته است
بازرگانی حسین تاجیک کارشناس ارشد ارزی بانک مرکزی، با حضور در برنامه «چاپ اول»‌ شبکه خبر، با ارائه توضیحاتی در خصوص کد رهگیری کالاهای وارداتی، چگونگی تأمین ارز توسط بانک مرکزی را تشریح کرد.

عرضه تخم مرغ بالاتر از شانه‌ای ۲۹ هزار تومان، تخلف است
معاون هماهنگی امور اقتصاد ی استانداری تهران درباره آخرین وضعیت قیمت تخم مرغ در بازار توضیحاتی داد.

کاهش هزینه‌های بازاریابی با استفاده از نرم‌افزار آوا در دانش پژوهان عالی قاپو رقم خورد
مدیریت ارتباط با مشتری فلسفه ای در کسب‌وکار است که دورنمای سازمانی را در تجارت با مشتریان ارائه می کند.

در بازار مرغ چه می گذرد؟
قیمت مرغ در یکی دو روز گذشته تا حدودی کاهش یافته اما هنوز کف بازار با آنچه مسئولان و برخی رسانه ها می‌گویند فاصله زیادی دارد؛ قیمت تنها در برخی فروشگاه ها 18500 تومان بوده که اکثر مردم به آنها دسترسی ندارند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید