اکونومی نیوز / اجتماعی

آزادی قاتلی که همسرش را به جرم خیانت کشته بود

کد خبر 37940 1399-06-11 16:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
متهم که همسر خود را با تصور خیانت او در آبادان سر بریده بود، با اعلام رضایت اولیای دم از چوبه دار نجات پیدا کرد.
آزادی قاتلی که همسرش را به جرم خیانت کشته بود


۲۵ خرداد امسال مردی جوان با در دست داشتن یک کارد خونین، به کلانتری ۱۱ ولیعصر آبادان مراجعه کرده و به قتل همسر ۱۹ ساله خود به نام فاطمه برحی اعتراف کرد.
متهم در اعترافات خود به ماموران پلیس گفته بود: همسرم که دخترعموی من هم بود، یک روز بعد از عقد از خانه فرار کرد و بعد از یک سال بعد، همراه پدرش او را در شهر مشهد پیدا کردیم و به خانه برگرداندیم. چون به من خیانت کرده بود سر او را بریدم.
پدر فاطمه به او سم خورانده بود؟ همسر فاطمه برحی با تصور اینکه او خیانت کرده است، نقشه قتل او را کشید. اما گفته می شد که پدر فاطمه برحی هم با تصور خیانتکار بودن دخترش قبل از آن اقدام به خوراندن سم به او کرده بوده، ولی فاطمه توسط مادرش نجات پیدا کرده بود.
گفته ها حاکی از این بود که خواهر فاطمه با برادر همسر او ازدواج کرده بود و از ازدواج خود ناراضی بود. فاطمه هم از ترس بدرفتاری همسرش اقدام به فرار کرده بوده است.
خانواده فاطمه اعلام رضایت کردند چند روز قبل اولیای دم فاطمه با مراجعه به دادسرای آبادان، رضایت خود را مکتوب نسبت به قاتل دخترشان اعلام کردند.
به این ترتیب متهم به زودی در دادگاه کیفری به لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه خواهد شد و پس از آن هیئت قضایی در چارچوب اختیارات قانونی می توانند متهم را به سه تا ده سال حبس محکوم کنند.
حکمی که قضات دادگاه صادر کنند، بعد از آن باید به تائید قضات دیوانعالی کشور برسد و با توجه به اعلام رضایت اولیای دم، متهم می تواند تا قطعی شدن رای و تائید از سوی دیوانعالی کشور، به قید ضمانت وثیقه از زندان شود.
در طول رسیدگی و طی روند قضایی پرونده، متهم می تواند آزاد باشد و پس از تائید نهایی و قطعی شدن حکم باید دوران محکومیت خود را در زندان سپری کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » خرداد | پلیس |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تمدید تعطیلی این مشاغل به مدت یک هفته ممنوعیت برگزاری مراسم عزا و عروسی
سلامت ایلنا نوشت: علی رغم پایان محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی دوهفته‌ای صنوف پایتخت، فقط صنوف گروه‌های شغلی ۱ و۲ مجوز فعالیت و گروه‌های ۳ و ۴ شهر تهران به مدت یک هفته تمدید شد.

بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آتی
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی جدید در بیشتر شهرهای کشور و بارش برف و باران در اغلب نقاط طی سه روز آینده خبر داد.

بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی ۳ روز آتی
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران و برف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: سامانه بارشی فعال در کشور طی روز سه‌شنبه از مرزهای شرقی خارج می‌شود.

اطلاعیه ناجا در پی انتشار فیلم اهانت به برادران افغانستانی
در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی که در آن تعدادی به دست چند نفر مورد ضرب و جرح قرار می‌گیرند و منتسب به برادران افغانستانی شده است، نیروی انتظامی اطلاعیه ای صادر کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید