اکونومی نیوز / اجتماعی

استروژن عامل کاهش شدت علائم کووید ۱۹ در زنان

کد خبر 37939 1399-06-11 16:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
محققان مرکز پزشکی ویک فورست کارولینای شمالی به بررسی داده های مربوط به فعالیت هورمون جنسی، بخصوص استروژن، پرداختند.
استروژن عامل کاهش شدت علائم کووید ۱۹ در زنان


«لین گروبان»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما می دانیم که کروناویروس بر قلب تأثیر می گذارد و استروژن عامل حفاظتی در مقابل بیماری قلبی عروقی در زنان است.»
نتایج نشان می دهد آنزیم تبدیل کننده آنژیوتنسین۲ (ACE۲)، که به غشاهای سلولی در قلب، شریان ها، کلیه ها و روده ها می چسبد، گیرنده سلولی کروناویروس مسئول عفونت بیماری کووید ۱۹ است و به ورود ویروس به سلول های این اعضاء بدن کمک می کند.
بررسی ها نشان می دهد کاهش میزان آنزیم ACE۲ استروژن در قلب، بر شدت بیماری کووید ۱۹ در زنان تاثیر می گذارد. بالعکس، میزان بالاتر ACE۲ در بافت ها می تواند نشانه تشدید علائم بیماری کووید ۱۹ در مردان نسبت به زنان باشد.
گروبان در ادامه می افزاید: «ما امیدواریم که بررسی ما در مورد نقش هورمون های استروژنی در تنظیم ACE۲ توضیح دهنده تفاوت های جنسیتی در عفونت و عوارض بیماری کووید ۱۹ باشد و به عنوان یک راهنما برای درمان فعلی و توسعه روش های درمانی جدید بکار گرفته شود.»
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


دستگیری دو سارق قاپ زن با سابقه ۴۰ فقره سرقت موبایل
رئیس کلانتری ۱۲۴ قلهک پلیس پیشگیری تهران بزرگ، از دستگیری ۲ سارق قاپ زن با کشف ۴۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهمان هنگام سرقت شناسایی و دستگیر شدند.

حادثه گازگرفتگی در محله گلاب‌دره جان دو نفر را گرفت
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از وقوع حادثه مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در یک منزل مسکونی در منطقه گلابدره و فوت دو نفر به دلیل این حادثه خبر داد.

هوای تهران برای گروه‌های حساس آلوده است
شاخص کیفیت هوا در حال حاضر روی عدد ۱۰۲ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده است.

تمدید تعطیلی این مشاغل به مدت یک هفته ممنوعیت برگزاری مراسم عزا و عروسی
سلامت ایلنا نوشت: علی رغم پایان محدودیت‌های کرونایی و تعطیلی دوهفته‌ای صنوف پایتخت، فقط صنوف گروه‌های شغلی ۱ و۲ مجوز فعالیت و گروه‌های ۳ و ۴ شهر تهران به مدت یک هفته تمدید شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید