غائله روستای ابوالفضل چطور شروع شد؟ پای انتخابات 1400 در میان است؟

کد خبر 37937 1399-06-11 16:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
خوزستان استانی سرنوشت ساز برای انتخابات سال آینده است. شاید برای همین است که هر روز خبری از این استان، جنجال به راه می اندازد، فعلا آخرین مورد، ماجرای روستای ابوالفضل است.

غائله روستای ابوالفضل پای بسیاری از چهره های مطرح در انتخابات سال آتی را به رسانه ها باز کرد. مهمترین آنها فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان است که لودرها را برای تخریب ساخت و سازهای روستا به میان مردم فرستاد و بحران را آغاز کرد (اینجا بخوانید).
خیلی زود، رقبای سیاسی فتاح او را هدف قرار دادند. تندترین انتقادات از سوی مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی مطرح شد که هشدار داد، بنیاد مستضعفان، بنیاد مستکبران نشود!
فتاح در دفاع از خود گفت که گفته بودند اینها زمین خوارند. همین اطلاعات غلط بنیاد مستضعفان، مردم روستا را به خیابان کشاند و درگیری با نیروی انتظامی در رسانه ها بازتاب پیدا کرد (اینجا بیشتر بخوانید).
امروز معاون امنیتی وزیر کشور تایید کرده که بخشی از اراضی روستا متعلق به بنیاد مستضعفان است (اینجا) اما حالا دیگر پرونده این روستا فراتر از مالکیت زمین ها شده است.
از دیگر سو، انتقاد شدید پناهیان از استاندار خوزستان و اظهارنظر او درباره اینکه استاندار را باید به گاری بست، با واکنش استانداری و آیت الله جزایری روبرو شد که این روحانی را عافیت طلب و عوام فریب نامیدند. (بیشتر بخوانید)
به این ترتیب، به جز فتاح، نام شریعتی هم که از استانداران خبرساز دولت روحانی است، به اخبار روستا باز شده است.

از دیگر چهره هایی که فرصت را مهیا دیده است تا به خوزستان سفر کند و از مردمی که هم استانی اش به شمار می رود، دلجویی کند، شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی است. (اینجا ببینید). او که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال 1380 بود، بعید نیست بار دیگر بخواهد برای سال 1400 شانس خود برای حضور در انتخابات را امتحان کند.
اما شمخانی تنها کاندیدای احتمالی نیست که به خوزستان سفر کرده، محمدباقر قالیباف هم از امروز سفر به این استان را آغاز کرده است. قالیباف هم از چهره هایی است که با وجود تکیه زدن بر کرسی ریاست مجلس، ممکن است بخواهد برای پاستور هم نامزد شود.
سفر قالیباف برای افتتاح پروژه آب غیزانیه درحالی صورت گرفته که آخرین سفر استانی علی لاریجانی رئیس سابق مجلس و دیگر کاندیدای احتمالی انتخابات 1400 هم برای افتتاح همین پروژه به خوزستان بود!
به این ترتیب ماجرای روستای ابوالفضل مانند داستان هفت تپه یا جنجال غیزانیه که بهانه ای برای سفر نمایندگان منتقد دولت به این استان شد، به انتخابات 1400 گره خورده است. کاندیداهای احتمالی برای کسب محبوبیت و تخریب رقیب، به سرعت به خوزستان سفر می کنند و هر سخن آنها با موجی از انتقادات رقبا روبرو می شود.
آیا انتخاباتی شدن مشکلات کشور به نفع مردم است؟ شاید آری، شاید هم خیر؛ هرچه هست، فعلا خوزستان استانی خبرساز است. استانی که شاید در ماه های آینده اخبار بیشتری هم از آن منتشر شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » حسن روحانی | طلا | علی لاریجانی | مجلس |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق