بعید است اصولگرایان از لاریجانی حمایت کنند

کد خبر 37932 1399-06-11 16:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که محتمل نیست که جریان اصولگرا از علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ حمایت کنند.

حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز با اشاره به احتمال حضور لاریجانی در انتخابات سال ۱۴۰۰، گفت: از قدیم گفته اند که فرض محال محال نیست.
او ادامه داد: به نظرم در انتخابات آینده این جناح های مختلف هستند که باید برای لاریجانی شرط بگذارند؛ شرط جناح های مختلف هم برای آقای لاریجانی این است که در صورتی تحت حمایت جریان ما خواهی بود که زیر چتر حمایتی سایر جریان های سیاسی نباشی، بنابراین ما به سمت انتخاباتی پیش می رویم که مرزبندی جناح ها بیشتر خواهد بود.
کنعانی مقدم افزود: با این حال اگر لاریجانی درصدد است تا جریان اصولگرا به عنوان عقبه تفکری او با هم متحد شده و از او در انتخابات حمایت کنند این امر چندان محتمل به نظر نمی رسد، مگر اینکه ما به دنبال این باشیم که در سال ۱۴۰۰ از یک دولت ائتلافی برخوردار باشیم؛ در این صورت همه جناح ها باید به جای کسب قدرت به این فکر باشند که مسائل و مشکلات کشور را حل کنند، زیرا می دانند جناح ها اگر درگیر رقابت های درونی شوند نمی توانند در انتخابات شانسی برای پیروزی داشته باشند.
دبیرکل حزب سبز اضافه کرد: اگر این اتفاق رخ دهد فردی که مورد قبول همه جناح ها و گروه ها باشد شانس بیشتری برای انتخابات دارد؛ بنابراین بعید می دانم که اصولگرایان از لاریجانی حمایت کنند، زیرا همانطور که گفتم مقبولیت ملی حرف اول را می زند.
او خاطرنشان کرد: ممکن است که ما در جناح های مختلف افرادی داشته باشیم که چندان هم نامشان بر سر زبان ها نیست، ولی این قابلیت را دارند که نقطه وصل سایر جناح ها برای تشکیل یک دولت کارآمد و ائتلافی باشند.
کنعانی مقدم درباره حزب متبوع لاریجانی،گفت: آقای لاریجانی خودش بار ها اعلام کرده که مستقل است و نمی خواهد برچسب جناحی یا گروهی بر او بخورد، اما از نظر برچسب فکری به اصولگرایان متمایل است؛ پس اگر به اصلاح طلبان متمایل شود رای اصولگرایان را از دست می دهد، بنابراین مستقل وارد شدن لاریجانی در انتخابات اقدام سختی برای او محسوب خواهد شد.
فعال اصولگرا درباره حمایت طیف اصولگرا از لاریجانی هم گفت: اصولگرایان طیف وسیعی بوده که برخی از آنها صرفا با لاریجانی همکار هستند و بیشتر آنها هم در برابر او ایستاده اند، پس  به نظر می رسد که اگر آقای لاریجانی در صحنه انتخابات آینده تکلیف خود را نخواهد مشخص کند، نمی تواند رای جناحی داشته باشد مگر اینکه بخواهد رای خاکستری را جذب کند که آن هم شرایط خاص خود را دارد.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » مرز | علی لاریجانی |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق