اکونومی نیوز / بازار و تجارت

کشتی آرای: ۲ دلیل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه سکه ۶۰۰ هزار تومان گران شد

کد خبر 37929 1399-06-11 15:50
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کشتی آرای: ۲ دلیل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه/ سکه ۶۰۰ هزار تومان گران شد بازرگانیتسنیم نوشت: کشتی آرای گفت: افزایش قیمت جهانی و قیمت ارز باعث شد تا مجدداً قیمت طلا و سکه سیر صعودی داشته باشد؛ قیمت سکه نسبت به آخرین روز کاری قبل از تعطیلات با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی همراه شد.

محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روزجاری اظهار داشت: امروز قیمت جهانی طلا نسبت به دیروز با ۳۵ دلار افزایش به ۱۹۹۳ دلار رسید ضمن اینکه قیمت ارز نیز در بازار داخلی از کانال ۲۳ هزار تومان وارد کانال ۲۴ هزار تومان شده و افزایش یافته است. وی با بیان اینکه هر دلار امریکا هم اکنون در بازار ۲۴ هزار و ۳۶۰ تومان قیمت خورده است، افزود: افزایش قیمت جهانی و قیمت ارز باعث شد تا مجدداً قیمت طلا و سکه سیر صعودی داشته باشد؛ قیمت سکه نسبت به آخرین روز کاری قبل از تعطیلات با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی همراه شد. نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر ضمن بیان آخرین قیمت طلا و سکه با توجه به اونس جهانی و قیمت ارز، گفت: هم اکنون قیمت سکه طرح قدیم ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و ۷۳۰ هزار تومان است. کشتی آرای با تأکید بر افزایش تمام قطعات سکه نسبت به روزهای گذشته تصریح کرد: این درحالی است که بازار اصلی طلا و سکه کشور تعطیل است ولی داد و ستدها با توجه به قیمت اونس طلا و ارز در سطح شهر درحال انجام است.
بازنشر از خبرآنلایـن

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بازار و تجارت


اعلام نرخ دلار نیمایی امروز چهارم آذر ماه
بازرگانی بهای ارز در سامانه نیما امروز چهارم آذر ماه اعلام شد و قیمت ۲۵ هزار و ۹۳۱ تومان برای فروش دلار در این سامانه تعیین شد که نسبت به دیروز کاهش یافته است.

عبور تجارت خارجی از مرز ۴۴ میلیارد دلار عمده مقاصد صادراتی ایران کجاست؟
بازرگانی رئیس گمرک گفت:‌ آمار تجارت خارجی جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه امسال‌ نشان‌دهنده تبادل ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۴۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید