برخی اعضای شعب انتخاباتی بلاروس ادعای تقلب را مطرح کردند

کد خبر 37908 1399-06-11 14:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
خبرگزاری آسوشیتدپرس با تعدادی از کارکنان حوزه‌های رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری بلاروس که ۹ اوت انجام شد، مصاحبه انجام داد و آنها گفتند که بر اساس شواهد و مدارک، در نتایج "تقلب" صورت گرفته است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با استناد به مصاحبه با تعدادی از کارمندان حوزه های رای گیری در بلاروس نوشت، در شهر کوچک ویتبسک یک کارمند سندی را با "نتایج غلط و نادرست" به نفع الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس امضا کرد و بعدا بابت "خیانت به اعتماد رای دهندگان" احساس گناه کرد.
یکی دیگر از این نیروها گفت، از وی خواسته شد تا سندی را امضا کند که مربوط به جمع بندی نتایج بوده، در حالی که در مجموع، برگه های آرا سفید بودند. یک کارمند دیگر نیز که به نقض های صورت گرفته در جریان شمارش آرا اشاره کرده بود، از کار اخراج شد.
انتخابات بلاروس در حالی با پیروزی مجدد لوکاشنکو به پایان رسید که بسیاری از مخالفان و اپوزیسیون در این کشور بر این باورند که در انتخابات تقلب صورت گرفته است. سوتلانا تیخانوفسکایا، رقیب لوکاشنکو پس از اعلام نتایج، از کشورش گریخت و اکنون در لیتوانی به سر می برد.
پس از انتخابات، تظاهرات گسترده ای در سراسر بلاروس شکل گرفت. اپوزیسیون می گوید خودش را برای نتایج این چنینی که "به تقلب آلوده باشد" آماده کرده بود، چون براساس گفته آنها، از زمان روی کار آمدن لوکاشنکو در ۱۹۹۴ در هر انتخاباتی چنین نتایجی دیده شده است.
فعالانی که بر روند انتخابات بلاروس نظارت داشتند در گزارشی اعلام کردند، شکایت هایی درباره نقض روند انتخابات و تقلب دریافت کردند که شامل شکل های مختلف تقلب از دست کم ۲۴ درصد از ۵۷۶۷ حوزه رای گیری در سراسر این کشور می شود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » انتخابات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق