اکونومی نیوز / سیاسی

باید به حال وخیم جهان عرب گریست

کد خبر 37906 1399-06-11 14:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه سابق قطر در سخنانی با اشاره به سفر هیئت مشترک آمریکا و اسرائیل به ابوظبی، گفت که باید برای اوضاع وخیم جهان عرب گریه کرد.
باید به حال وخیم جهان عرب گریست


 حمد بن جاسم آل ثانی با انتشار پیامی در توییتر نسبت به تحولات کنونی جهان عرب در سایه عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
وی در این باره نوشت: نیاز به اینهمه گریه و زاری به دلیل فرود هواپیمای اسرائیلی در ابوظبی نیست؛ زیرا مسأله مهم این است که آیا صلح عادلانه ای میان ملت فلسطین و اسرائیلی ها وجود خواهد داشت که حق و حقوق دو طرف برای زندگی مسالمت آمیز را برآورده کند.
حمد بن جاسم در ادامه در این باره افزود: اگر نیاز به گریه و زاری باشد باید به حال و وضعیت وخیم عربی گریه کرد که مدت کوتاهی نیست درگیر آن هستیم.
روز دوشنبه هیئتی اسرائیلی به ریاست مئیر بن شبات، رئیس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و هیاتی آمریکایی به ریاست جارد کوشنر داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا با همراهی رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید سوار بر اولین پرواز تجاری مستقیم تلآویو را به مقصد ابوظبی ترک کردند.
این هیئت در پایان دیدارها و رایزنیهایش با مقامات ابوظبی بیانیه ای سه جانبه را صادر کردند که در این بیانیه آمده است:" معاهده صلح امارات و اسرائیل که تحت نظارت آمریکا انجام شد گامی شجاعانه در مسیر خاورمیانهای باثباتتر و شکوفاتر است!"
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


 برجام تاکنون پایداری خود را اثبات کرده است
سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اعلام کرد که برجام تاکنون پایداری خود را به نمایش گذارده و آن را اثبات کرده است.

تلاش ناکام یک صهیونیست برای آتش زدن کلیسایی در قدس
یک شهرک نشین صهیونیست تلاش داشت کلیسای الجثمانیه در قدس اشغالی را به آتش بکشد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید