اکونومی نیوز / اجتماعی

تایید داروی فاویپیراویر برای درمان آنفلوانزا

کد خبر 37887 1399-06-11 13:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: فاویپیراویر در ایران تایید شده و در فهرست دارویی ویژه بیماری آنفلوانزا قرار گرفته است.
تایید داروی فاویپیراویر برای درمان آنفلوانزا


کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تاثیر داروی فاویپیراویر بر بیماری کرونا، اظهار کرد: در حال حاضر داروی فاویپیراویر تائیدیه اتحادیه اروپا را ندارد  و در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار نمی گیرد.
او با اشاره به اینکه داروی فاویپیراویر ساخت کشور ژاپن است، ادامه داد: این دارو در ایران به عنوان خط دوم داروی آنفلوانزا تایید شده و در فهرست دارویی ویژه بیماری آنفلوانزا قرار گرفته است.
سخنگوی سازمان غذا و  دارو بیان کرد: مطالعات اولیه داروی فاویپیراویر در کشور چین در خصوص  اثربخشی نسبی این دارو برای بیماری کرونا در گذشته انجام گرفته بود که  به دلیل دقیق نبودن داده ها جواب این تحقیق توسط نویسندگان آن  پس گرفته شد.
جهانپور تاکید کرد:  با توجه به تایید فاویپیراویر به عنوان داروی آنفلوانزا و احتمال طغیان این بیماری در فصل پاییز جزو فهرست دارویی قرار گرفته است.
تولید داروی فاویپیراویر در سه شرکت داروسازی
سخنگوی سازمان غذا و  دارو گفت: در حال حاضر داروی فاویپیراویر در ایران تولید می شود و بر اساس ضوابط در دسترس بیمارانی قرار دارد که  تجویز منطقی برای آن ها انجام گرفته است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | چین |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


توضیحات یک متخصص روس درباره موارد ابتلا به کرونا پس از تزریق واکسن
پس از آنکه ۲۰ نفر از دریافت‌کنندگان واکسن روسی کرونا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، یکی از سازمان‌دهندگان آزمایشات روی این واکسن، توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.

پیوند ریه تنها امیدِ برخی از بیماران کووید-۱۹
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد: بیماری کووید-۱۹ در برخی از مبتلایان می تواند آسیبی به ریه‌ها وارد کند که تنها با عمل پیوند ریه ادامه حیات بیمار ممکن خواهد بود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید