اجازه نمی‌دهیم تکانه‌های اقتصادی، توسعه کشور را تحت تأثیر قرار دهد

کد خبر 37880 1399-06-11 13:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس جمهوری گفت: نباید اجازه دهیم تکانه‌های اقتصادی چون تحریم یا تنگناهای کرونایی آهنگ توسعه کشور را کند کرده و به اقتصاد خانوار و معیشت و رفاه مردم ضربه بزند.

حجت الاسلام حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، تأکید کرد: با وجود اینکه تکانه های اقتصادی ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا در برخی حوزه ها لطماتی را به اقتصاد کشور زده است، اما دولت تمام تلاش خود را به کار بسته است که در حد امکان فضای توسعه و رونق در تولید و کسب و کار را حفظ کند و در عین حال تأمین کالاهای مورد نیاز مردم مسیر خود را ادامه دهد.
رییس جمهوری اختصاص تسهیلات و وام های خاص در ابتدای سال جاری برای خانوارها و صاحبان کسب و کار های زیان دیده از محدودیت های کرونایی را از جمله اقدامات دولت برای جبران خسارت ها و زیان های وارد شده به زندگی مردم عنوان نمود و مقرر کرد که وزارتخانه های رفاه، اقتصاد و بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه طرح های جدیدی در خصوص تسهیلات خرید کالا برای حقوق بگیران، بازنشستگان و کسانی که درآمد ثابت و مشخص دارند را پیگیری و اجرا کنند.
روحانی با تأکید بر اینکه تأمین کالاهای ضروری و مورد نیاز مردم و کنترل و مدیریت قیمت آنها اولویت نخست دولت است، اظهار داشت: دولت نگذاشته و نخواهد گذاشت که موضوع کالاهای اساسی موجب نگرانی مردم شود و در این جهت دستگاه های مرتبط با برنامه ریزی منظم و با هماهنگی عمل خواهند کرد.
لایحه بودجه را با توجه به واقعیات پیش رو به مجلس ارائه می کنیم
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: دولت همان طور که تاکنون اجازه نداده مشکلات و معضلات برنامه های اقتصادی کشور را مختل کند، با هماهنگی ها و اقدامات مؤثر تلاش خواهد کرد لایحه بودجه سال آینده را با توجه به واقعیات پیش رو به مجلس ارائه کند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | حسن روحانی | مجلس | تسهیلات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق