ترامپ: دکتر فائوچی را به ارث برده‌ام!

کد خبر 37833 1399-06-11 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی ارزش حضور دکتر آنتونی فائوچی در کمیته ویژه مقابله با کرونای کاخ سفید را زیر سوال برده و عنوان کرد، او این کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی دولت آمریکا را "به ارث برده است".

 دونالد ترامپ در گفتگو با لورا اینگراهام، مجری فاکس نیوز با این سوال مواجه شد که آیا دکتر فائوچی را "در جلو و مرکز" پاسخگویی به همه گیری بیماری در صورتی که دوباره بتواند این کار را انجام دهد، قرار میدهد؟ ترامپ پاسخ داد: من با خیلی از چیزهایی که او گفت، مخالفم.
ترامپ ادامه داد: من با او کنار می آیم اما هر از چند گاهی او حرفی را میزند که من در پاسخ می گویم، این از کجا آمد؟ من او را به ارث برده ام. او اینجا بود. او بخشی از این ماشین عظیم بود.
رئیس جمهور آمریکا دوباره این ادعا را مطرح کرد که فائوچی با تصمیم او برای محدود کردن سفر از چین در ماه ژانویه مخالف بوده است. فائوچی در آن زمان اینطور نشان داد که فکر نمی کند این ایده خوبی باشد هر چند که بعدا گفت این کار برای آمریکا در راستای مبارزه با ویروس زمان خریده است.
ترامپ مکررا از فائوچی انتقاد و جایگاه او را تضعیف کرده است. او همچنین گفته است، فائوچی مرد خوبی است اما "اشتباهات زیادی انجام داده است".
یک سری مقامهای دیگر کاخ سفید همچون پیتر ناوارو، مشاور تجاری آن نیز علنا به فائوچی حمله کرده اند.
فائوچی اخیرا همچون دبورا برکس، هماهنگ کننده پاسخ دولت به کروناویروس، عمدتا از رخدادهای علنی اخیر کاخ سفید پیرامون همه گیری بیماری کنار گذاشته شده است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دونالد ترامپ | دولت | ویروس |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق