درباره بازگشایی مدارس و پروتکل‌ها تابع تصمیم‌ ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم

کد خبر 37818 1399-06-11 10:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سلامت دانش اموزان معلمان و... بیش از هرچیز برای وزارت بهداشت اهمیت دارد.

دکتر سیما سادات لاری درباره وضعیت بازگشایی مدارس و اعلام آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریور ماه، گفت: وزارت بهداشت در زمینه بازگشایی مدارس هیچ تصمیم جدیدی نگرفته و تصمیم گیری در این زمینه بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کروناست.
وی افزود: باید توجه کرد که سلامت دانش آموزان برای وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در اولویت قرار دارد. بر همین اساس تمهیدات لازم برای حفاظت از سلامت دانش آموزان اندیشیده شده است.
لاری ادامه داد: از طرفی نمی توان امر آموزش را تعطیل کرد. همان طور که در همه ماه های اخیر بسیاری از مناسبات اجتماعی، فرهنگی و آموزشی به نوعی با وجود کرونا انجام شده، آموزش نیز انجام و به هر حال در شیوه ها دچار تغییراتی نسبت به سال های قبل می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه قرار بر این شده که از ۱۵ شهریور ماه برنامه های آموزشی آغاز شود، گفت:  به طور مثال این برنامه ها از صداوسیما نیز از همان ۱۵ شهریور شروع می شود. در عین حال وزارت آموزش و پرورش در زمینه شیوه های آموزشی در سال تحصیلی امسال اطلاع رسانی می کند، اما آنچه برای وزارت بهداشت بیش از هر چیزی اهمیت دارد، سلامت دانش آموزان، والدین شان، معلمان و کارکنان واحدهای آموزشی است که با تدوین پروتکل های بهداشتی و آموزش های ارائه شده امیدواریم بهترین نتیجه حاصل شود و با تمهیدات وزارت آموزش و پرورش همه دانش آموزان هم به تحصیل ادامه دهند.
لاری تاکید کرد: در این راستا با توجه به شرایط کشور، استان ها و شهرستان ها از نظر شیوع کرونا تصمیم گیری شده و همه وزارتخانه ها در نهایت تابع تصمیم های ستاد ملی مقابله با کرونا هستند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | طلا |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :