اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

نقدینگی بازار بورس صرف حمایت از تولید شود

کد خبر 37787 1399-06-11 10:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید پول‌هایی که وارد بازار بورس می‌شود، برای حمایت از تولید یا تأمین نقدینگی جاری شرکت‌ها صرف شود.


رضا تقی پور درباره وضعیت بازار بورس، گفت: بازار بورس اگر چارچوب های کنترل شده و درستی داشته باشد قطعاً مثبت است و تاثیرات خوبی دارد.
وی بیان کرد: به این معنا که باید پول هایی که وارد بازار بورس می شود، برای حمایت از تولید یا تأمین نقدینگی جاری شرکت ها صرف شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این صورت، بازار بورس می تواند موتور محرک تولید شود اما نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه پول هایی که از طریق فروش برخی از شرکت ها به خصوص شرکت های دولتی در بازار بورس به دست می آید، از چرخه تولید خارج شود و برای مصارف بودجه جاری و از این دست هزینه ها صرف شود که قطعاً در این صورت مطلوب نیست و به تعبیری می توان گفت که این روند منجر به تضعیف تولید می شود.
وی افزود: حتماً باید یک جمع نخبه و با خرد جمعی درباره اتفاقات کلان بازار بورس نقطه نظر داشته باشند به نحوی که مردم در این بازار ضرر نکنند و افزایش قیمت سهام به صورت موثر و واقعی به سمت حمایت از تولید برود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید تدابیری اندیشیده شود تا شرکت هایی که در بازار بورس عرضه می شوند، دچار ضرر و زیان نشوند و همچنین مردم هم از این حیث ضرر و زیان نبینند.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » بورس | سهام | بازار | تهران | مجلس | دولت | مردم | نماینده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


تکلیف دامنه نوسان مشخص شد برخورد شاخص به سد سخت مقاومتی
بازار مالیامروز تالار شیشه‌ای در چهارمین روز کاری هفته ، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود.

پست اینستاگرامی همتی درباره سخنان امروز مقام معظم رهبری
رییس کل بانک مرکزی درخصوص دیدار امروز رهبر معظم انقلاب با اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصاد ی در اینستاگرامش توضیح داد.

قیمت سکه، طلا و ارز ۹۹.۰۹.۰۴
بازار مالیروند نرخ ارز از ابتدای امروز تاکنون در بازار ها ریزشی بوده است به طوری که از ظهر امروز تاکنون هر عدد دلار آمریکا با کاهش ۱۰۰ تومانی به قیمت ۲۵ هزار و ۵۰ تومان در صرافی های بانکی معامله می شود.

کدام سهام ها امروز بیشترین و کمترین رشد را تجربه کردند؟
بازار مالیتسنیم نوشت: امروز سهامداران شرکت‌های سیمان شرق، حفاری شمال و قند اصفهان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و دام قیام اصفهان، کشاورزی و دامپروری بینالود و کشت و صنعت دشت خرمدره در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید