ترامپ خشونت هوادارانش را محکوم نکرد

کد خبر 37784 1399-06-11 09:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس‌جمهوری آمریکا دوشنبه با دفاع از نوجوان ۱۷ ساله‌ای که در اعتراضات کنوشا در ویسکانسین دو تن را کشته است، گفت که فرد مهاجم تلاش داشت تا دور شود و اگر دست به سلاح نمی‌برد خودش به دست معترضان کشته می‌شد.

 دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امروز (سه شنبه) به کنوشا می رود؛ شهری که از زمان تیراندازی مرگبار نیروهای امنیتی به جوان ۲۹ ساله سیاه پوستی به نام جیکوب بلیک در تاریخ ۲۳ اوت که او را فلج کرد، به صحنه اعتراضات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی تبدیل شده است.
در جریان سومین شب از اعتراضات، کایل ریتنهاوس ۱۷ ساله سه معترض را هدف گلوله قرار داد. ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: او قصد داشت از آنها دور شود... و بعد او افتاد و آنها خیلی خشن به سمت او حمله ور شدند. حدس می زنم که به دردسر بزرگی افتاده بود... ممکن بود کشته شود.
ریتنهاوس که سفیدپوست است، به دو فقره قتل عمد و یک فقره تلاش برای قتل متهم شده است و قصد دارد در دادگاه از این حملات به عنوان تلاشی برای دفاع از خود یاد کند.  
این رئیس جمهوری جمهوری خواه که نظم و قانون را تم اصلی کمپین انتخاب دوباره خود قرار داده است، از محکوم کردن اقدامات خشونت بار حامیانش امتناع کرده و به آنچه او اغتشاش و بی نظمی از سوی معترضان "جناح چپ" می خواند، اعتراض دارد.
جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا و رقیب ترامپ در انتخابات سوم نوامبر، رئیس جمهوری آمریکا را به تحریک خشونت از طریق لفاظی متهم کرده و خواستار محاکمه غارتگران شد.
با این حال ترامپ معتقد است در صورت پیروزی بایدن، خشونت افزایش خواهد یافت و این معاون سابق باراک اوباما را به تسلیم شدن مقابل جناح چپگرا متهم می کند. ترامپ گفت: در آمریکا، ما هرگز تسلیم حاکمیت اوباش نمی شویم، چون اگر اوباش حکمرانی کنند، دموکراسی قطعا می میرد.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ | پلیس | انتخابات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق