توافق حماس و رژیم صهیونیستی برای آرام‌سازی اوضاع غزه

کد خبر 37773 1399-06-11 09:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دفتر رئیس جنبش حماس در نوار غزه در بیانیه‌ای از دست‌یابی به تفاهماتی با رژیم صهیونیستی برای آرام‌سازی اوضاع در مرزهای غزه و پایان دادن به تنش در این منطقه خبر داد.

، خبرگزاری فلسطینی "صفا" گزارش داد که در بیانیه دفتر یحیی سنوار، رئیس حماس در غزه آمده است که این تفاهمات پس از تماس ها و رایزنی های گسترده که آخرین مورد آن تلاش های محمد العمادی سفیر قطر در نوار غزه بود، حاصل شده است.
جنبش حماس اعلام کرد که در همین راستا، قرار است پروژه هایی عمرانی در نوار غزه انجام شود که موجب کمک به فلسطینیان برای مقابله با بحران کرونا خواهد شد.
خبرگزاری آناتولی نیز ضمن اشاره به این خبر تاکید کرد که بر این اساس، قرار است رژیم صهیونیستی گذرگاه های غزه را بازگشایی کرده و در مقابل فلسطینیان نیز پرتاب بالن های آتش زا به سمت اراضی اشغالی را متوقف کنند.
شبکه الجزیره نیز تاکید کرد که به موجب تفاهمات بدست آمده، دو گذرگاه کرم ابو سالم و ایرز بازگشایی خواهند شد و مساحت مجاز برای ماهیگیری فلسطینیان نیز مجددا افزایش خواهد یافت.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، قرار است به موجب این تفاهم، اوضاع در مرزهای غزه به قبل از تنش و درگیری های اخیر بازگردد.
رهبران حماس از دولت قطر به خاطر تلاش ها در راستای توقف تجاوزات علیه غزه و بازگشت آرامش به این باریکه تقدیر و تشکر کردند.
 
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » کرونا | طلا | مرز | دولت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق