۱۵ شهریور زمان درستی برای بازگشایی مدارس نیست

کد خبر 37721 1399-06-11 01:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری اینترنت رایگان به دانش آموزان و معلمان و دانشجویان و واگذاری سیمکارت کنترل شده به نوجوانان از جمله درخواست‌های کمیسیون آموزش بود.

علیرضا منادی در نشست مشترک با مدیران شهرستان تبریز با تاکید بر اینکه آذربایجان جایگاه والایی در جهان اسلام دارد اظهار داشت: آذربایجان گذشته فرهنگی و تاریخی غنی ای دارد که در یکصد سال اخیر سه علامه از این خطه معرفی کرده است، اما ما بد وارثیم لذا نباید نخبگان خود را فراری دهیم.
وی در ادامه، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب تبریز را جزو اولویت های این شهر دانست و افزود: مدول دوم تصفیه خانه تبریز 125 میلیون متر مکعب را تصفیه کرده و به دریاچه ارومیه می دهد بنابراین باید در افتتاح سریع آن تلاش جدی صورت گیرد و دولت هم اعتبارات لازم را تزریق کند.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر 125 میلیون متر مکعب فاضلاب تبریز تصفیه شود، مستقیم به دریاچه می رود و 75 میلیون متر مکعب هم تصفیه خانه ارومیه به دریاچه ارومیه سرازیر می کند که این دو تصفیه خانه سالانه 200 میلیون مترمکعب آب تصفیه شده را به چرخه طبیعت وارد می کند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با اشاره به اینکه ردیف بودجه انتقال آب ارس به تبریز در مجلس هشتم مصوب شده است، خاطر نشان کرد: باید پیگیر احیای ردیف های بودجه این خط انتقال آب مهم به تبریز باشیم و با پیگیری لازم موانع را از سر راه برداریم.
وی گسل تبریز را مهم ترین معضل و چالش زمین شناسی و ساخت و ساز در کشور دانست و اضافه کرد: در جلسه ای که با رئیس سازمان زمین شناسی داشتم، بزرگترین معضل ایران را گسل تبریز معرفی کرد که هر لحظه امکان فعال شدن دارد.
منادی با تاکید بر اینکه باید پیش نگاری زلزله تبریز سریعا راه اندازی شود، خاطر نشان کرد: اگر حادثه ای مانند زلزله در تبریز رخ دهد، چقدر آمادگی داریم؟وی از افزایش 100 هکتاری وسعت شهر تبریز خبر داد و گفت: برای احداث 100 هکتار شهرک جوانان از شورای شهرسازی مجوز گرفته شده تا تبریز بزرگتر شود اما باید حریم گسل رعایت شود.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نگارش دو نامه به  رئیس جمهور گفت: واگذاری اینترنت رایگان به دانش آموزان و معلمان و دانشجویان و واگذاری سیمکارت کنترل شده به جوانان و نوجوانان از جمله درخواست های کمیسیون آموزش از رئیس جمهور بود که ایشان به نامه ما جواب دادند و به وزیر ارتباطات دستور دادند تا این موارد پیگیری شود.
وی با انتقاد از وجود بیش از 3.5 میلیون بازمانده از تحصیل با سامانه "شاد" گفت: امیدوارم دولت موانع موجود را برطرف کرده و راه های جایگزین را قبل از آغاز سال تحصیلی جدید معرفی کند.
منادی با انتقاد از اینکه 15 شهریور زمان درستی برای بازگشایی مدارس نیست، تصریح کرد: بچه در تابستان باید بازی کند، دانش آموزان ساعت بیولوژیک دارند و اول مهر بهترین زمان برای بازگشایی مدارس است.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » ایران | مجلس | دولت | مردم | وزیر | نماینده | زلزله |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق