پیشتازی حدود 40 درصدی بایدن از ترامپ در کالیفرنیا

کد خبر 31478 1399-05-14 22:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بر اساس نظرسنجی انجام شده در ایالت کالیفرنیا درباره انتخابات 2020 آمریکا، نامزد دموکرات‌ها حدود 40 درصد از رئیس جمهور کنونی آمریکا جلوتر است.

 بر اساس نتایج تازه ترین نظرسنجی انجام شده در ایالت کالیفرنیا، «جو بایدن» نامزد دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020، حدود 40 درصد از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پیشتر است.
روزنامه «لس آنجلس تایمز» گزارش داد که بر اساس نظرسنجی مرکز مطالعات دولتی موسسه برکلی، بایدن از حمایت 67 درصدی سوال شوندگان در ایالت کالیفرنیا برخوردار بوده این در حالی است که این آمار درباره ترامپ تنها 28 درصد است.
حمایت مردم کالیفرنیا از بایدن باعث شگفتی نیست اما شکاف وسیع میان طرفداران بایدن و ترامپ در این ایالت نکته قابل توجهی به شمار می آید. در نظرسنجی های سال 2016 در کالیفرنیا، «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات ها در آن انتخابات، حدود 30 درصد از ترامپ جلوتر بود.
بر اساس گزارش لس آنجلس تایمز، نرخ مقبولیت ترامپ در کالیفرنیا به 29 درصد رسیده است. نرخ مقبولیت ترامپ در این ایالت از ابتدای آغاز دوران ریاست جمهوری اش تا کنون، همواره زیر 30 درصد بوده است.
حمایت از ترامپ در میان رای دهندگانی که خود را محافظه کاران میانه رو می دانند نیز از ماه ژانویه تا کنون کاهشی 11 درصدی را نشان می دهد و از 76 درصد به 65 درصد رسیده است.
در حالی که کمتر از 100 روز به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، پیشتازی بایدن از ترامپ تنها به ایالت کالیفرنیا محدود نبوده و نظرسنجی های متعدد نشان می دهد که بایدن به طور عمومی و در تعدادی از ایالت های کلیدی آمریکا پیشتاز است.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ | دولت | مردم | آمار | انتخابات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟