حمله پلیس مالزی به دفتر شبکه الجزیره قطر

کد خبر 31446 1399-05-14 19:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروهای پلیس مالزی در چارچوب تحقیق در رابطه با یک برنامه تلویزیونی درباره برخورد با کارگران خارجی فاقد مدارک در دوره شیوع ویروس کرونا، به دفتر شبکه الجزیره در پایتخت این کشور حمله کردند.

شبکه خبری «الجزیره» قطر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای پلیس مالزی در چارچوب تحقیق در رابطه با یکی از برنامه های شبکه درباره برخورد این کشور با کارگران خارجی فاقد مدارک در دوره شیوع نسل جدید ویروس کرونا (کووید_۱۹)، امروز (سه شنبه) به دفتر شبکه در شهر کوالالامپور حمله کرده و دو رایانه را مصادره کردند.
این شبکه قطری در بیانیه خود در این باره آورده است: حمله به دفتر ما و مصادره دستگاه های رایانه، تشدید نگران کننده کارزار مقامات علیه آزادی رسانه ها به شمار می آید و نشان می دهد که آنها در ارعاب خبرنگاران می توانند تا چه حدی برسند.
در حالی که الجزیره تاکید کرده که از برنامه پخش شده حمایت می کند و از مقامات مالزی خواسته به تحقیقات کیفری در رابطه با آن پایان دهند، پلیس این کشور مسلمان واقع در جنوب شرق آسیا به درخواست اظهار نظر در این رابطه پاسخ نداده است.
این در حالی است که برنامه پخش شده در این شبکه خبری در اوایل ماه گذشته میلادی واکنش شدیدی در داخل مالزی به دنبال داشته و مقامات این کشور نیز آن را نادرست، گمراه کننده و ظالمانه توصیف کردند.
در همین حال، گروه های مدافع حقوق بشر در واکنش به اقدام پلیس مالزی در احضار دو خبرنگار الجزیره برای بازجویی و آغاز تحقیق در رابطه با ادعاهای مربوط به تحریک، افترا و نقض قانون ارتباطات، دولت این کشور را به سرکوب آزادی رسانه ها متهم کردند.
لازم به ذکر است که پس از اعمال تدابیر قرنطینه عمومی در مالزی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، نیروهای این کشور صدها شهروند خارجی فاقد مدارک از جمله کودکان و پناهجویان اقلیت مسلمان روهینگیا را دستگیر کردند.

کلمات کلیدی » کرونا | دولت | ویروس | قرنطینه | پلیس | حقوق | کارگر | کووید19 |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج