اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

عرضه اولیه روز چهارشنبه اعلام شد به هر کد بورسی چند سهم می‌رسد؟

کد خبر 31426 1399-05-14 16:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عرضه اولیه روز چهارشنبه اعلام شد/به هر کد بورسی چند سهم می‌رسد؟ اقتصاد کلانعرضه اولیه روز چهارشنبه بورس اوراق بهادار اعلام شد .
عرضه اولیه روز چهارشنبه اعلام شد به هر کد بورسی چند سهم می‌رسد؟

، بر اساس اعلام سازمان بورس اوراق بهادار ، تامین سرمایه امین روز چهارشنبه ۱۵ درصد از سهام خود را با نماد «امین» عرضه می‌کند . ۱۵درصد از سهام این شرکت معادل یک میلیارد و ۵۰ میلیون سهم خواهد بود که از این میزان ۸۴۰ میلیون سهم از طریق فرایند ثبت سفارش به عموم تخصیص داده خواهد شد و ۲۱۰ میلیون نیز سهم صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌شود. شرکت تامین سرمایه امین در شهریور ماه ۱۳۸۶ به عنوان نخستین نهاد مالی کشور در صنعت بانکداری سرمایه‌گذاری مجوز تاسیس خود را از شورای عالی بورس دریافت کرد و دی ماه همان سال به به عنوان یک شرکت سهامی عام در تهران به ثبت رسید. حوزه فعالیت این شرکت، پذیره‌نویسی و تعهد پذیره‌نویسی و تعهد خرید اوراق بهادار در عرضه‌های ثانویه، مشاوره در تامین مالی، مشاوره در حوزه قیمت‌گذاری اوراق بهادار و مدیریت ریسک و سرمایه‌گذاری است. عرضه اولیه «امین» چهارشنبه صبح در حالی آغاز می‎شود که هر کد بورسی می‌تواند حداکثر ۳۰۰ سهم در بازه قیمتی ۹۸۰ تا ۱۰۴۰ تومانی سفارش دهد. ولی با توجه به مشارکت بالای ۵ میلیون نفری در عرضه‌های اخیر احتمالا بیش از ۱۶۵ سهم به هر نفر تخصیص داده نشود که حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای آن حدود ۱۷۲ هزار تومان خواهد بود.  مشارکت تعداد بالای سهامداران در عرضه اولیه سبب شده ست تعداد سهم هایی که به هر کد بورسی تعلق می گیرد بسیار اندک باشد . به عبارت دیگر در برخی عرضه هیا اولیه حتی شش تک سهم به هر کد بورسی تعلق گرفته است که این وضعیت اعتراض بسیاری زا سهاداران را در پی داشته و بسیاری از آنها معتقدند تنها منتفع اصلی از این شیوه عرضه اولیه کارگزاری هایی هستند که کارمزد معاملات دریافت می کنند. میزان مشارکت در هر عرضه اولیه به بیش از ۵ میلیون نفر می رسد. ۲۲۳۲۲۳

کلمات کلیدی » بورس | سهام | بانک | تهران | تومان |از پرونده ها بخوانید
» در جریان عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات، هر سهم این شرکت ۱۰۱۰ تومان کشف قمیت شد.
» ​عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر صادرات در فرابورس معرفی شد | طنین «وسپهر» در بازار سرمایه
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


طلا تغییر جهت داد سکه ۵۰۰هزار تومان ارزان شد
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش جزیی قیمت طلا و سکه خبر داد و گفت: در پی این روند نزولی، قیمت سکه با حدود ۵۰۰تومان کاهش مجددا به کانال ۱۱میلیون تومان بازگشت.

تعداد چک‌های برگشتی کم شد؛ مبلغ بیشتر
بررسی جدیدترین آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی نشان می‌دهد که در مهر سال جاری ۷۳۴ هزار فقره چک برگشت داده شده است که در مقایسه با ماه قبل از نظر تعداد ۱۵ درصد کاهش و از نظر مبلغ ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

پیش‌بینی روند صعودی بورس تا پایان فصل پاییز
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که با توجه به انتشار گزارش ۶ ماه شرکت‌ها، شاخص بورس تا پایان آذر ماه به محدوده یک میلیون و ۶٠٠ هزار واحد نزدیک خواهد شد.

جزئیات تازه اجرای قانون چک از ۲۲ آذرماه
قانون جدید چک از ۱۰روز دیگر اجرایی می‌شود و بر اساس آن، علاوه بر الزام تمامی صادرکنندگان چک به ثبت مشخصات مبدا، گیرنده و تاریخ در سامانه صیاد، دارندگان چک برگشتی دیگر حق افتتاح حساب ندارند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید