ارسال گزارش کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره حادثه نطنز به مقامات ارشد نظام

کد خبر 31381 1399-05-14 14:33
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از ارسال گزارش طبقه‌بندی شده این کمیسیون درباره حادثه نطنز به مقامات ارشد نظام خبر داد.

ابوالفضل عمویی با اشاره به جزئیاتی از جلسه امروز(سه شنبه، 14 مرداد 99) این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز این کمیسیون آقای شانه ساز رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به عنوان میهمان حضور داشت که از منظر مرتبط با کمیسیون به موضوع تأمین داروی مورد نیاز کشور پرداخته شد.
وی افزود: طبق گزارش آقای شانه ساز، در حال حاضر 97 درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و جمهوری اسلامی ایران توانمندی ها و دستاوردهای خوب و قابل توجهی در تولید دارو، فرمولاسیون آن، دانش داروسازی و حتی تأمین مواد اولیه داخلی داشته است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: طبق اظهارات آقای شانه ساز، نیاز واردات دارویی کشور، حدود 3 درصد از دارویی مصرفی است که حدود نیمی از آن مربوط به داروهایی است که جدیدا به شبکه دارویی دنیا معرفی شده و ما پس از طی یک فاصله زمانی، امکان تولید این داروها را در داخل کشور فراهم می کنیم.
عمویی ادامه داد: به همین جهت و به دلیل توجه به تولیدات داخل، کشور در تأمین داروی مورد نیاز مردم با مشکلی مواجه نیست.
وی اضافه کرد: آقای شانه ساز در این جلسه به کارشکنی برخی شرکت های غربی در تأمین داروهای خاص مورد نیاز هم اشاره کرد و گفت که "دشمنان برای ایجاد مشکل از طریق ایجاد کمبود برخی داروهای خاص، برنامه ریزی کرده بودند که تلاش کرده ایم با اتکا به داخل، از این مشکل عبور کنیم.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: نمایندگان حاضر در کمیسیون نیز ضمن تقدیر از پیشرفت های انجام شده در صنعت داروسازی کشور، بر اقدامات لازم جهت حفظ امنیت دارویی مردم و همچنین مقابله با انحصارات در تأمین و تولید دارو تأکید کردند.
عمویی در پایان خاطرنشان کرد: در هفته گذشته، کمیته های ذیل کمیسیون امنیت ملی نیز جلسات تخصصی را برگزار کرده بودند که از جمله آنها در جلسه امروز، کمیته امنیت مجلس، گزارش خود را درباره حادثه نطنز به استماع اعضا رساند، این گزارش به صورت طبقه بندی شده برای مقامات ارشد نظام ارسال خواهد شد؛ همچنین کمیسیون امنیت ملی، عصر امروز نیز جلسه خواهد داشت.

کلمات کلیدی » ایران | واردات | مجلس | مردم | وزارت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟