در بحث آمار کرونا پایین‌تر از سطح جهانی هستیم!

کد خبر 31368 1399-05-14 14:02
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رئیس جمهوری آمریکا با طرح این ادعا که کشورش در بحث آمار ویروس کرونا "پایین‌تر از جهان" است، گفت آمارهای کره‌جنوبی بسیار پایین است، چون آن‌ها آمارها را دستکاری می‌کنند!

دونالد ترامپ دوشنبه در مصاحبه با جاناتان سوآن، از پایگاه خبری آکسیوس، یک سری نمودار و گراف به این خبرنگار نشان داد تا بگوید میزان کووید_۱۹ در آمریکا پایین تر از جهان است.  
این خبرنگار متحیر به طور شفاف گفت که او درباره مرگ به نسبت جمعیت سوال می پرسد نه مرگ به نسبت موارد شناسایی شده. جاناتان سوآن درباره مرگ به نسبت موارد گفت: این مساله ای است که آمریکا واقعا در آن بد است. بسیار بدتر از کره جنوبی، آلمان و غیره.
ترامپ اما پاسخ داد: نه شما نمی توانید این طوری بگویید.
این بحث تا جایی پیش رفت که خبرنگار آکسیوس متوجه شد آنها درباره یک سری آمارهای متفاوت صحبت می کنند. در ادامه رئیس جمهوری آمریکا این سوال را مطرح کرد که آیا کره جنوبی کاملا تعداد مرگ های مرتبط با ویروس کرونا را درست گزارش می کند یا خیر.
خبرنگار آکسیوس از این پرسش متحیر شد اما ترامپ گفت نمی خواهد وارد این مساله شود چون "روابط بسیار خوبی" با این کشور دارد. سپس آنها بر سر این ادعاها بحث کردند که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا پایین تر است.
این جنجال بعدا به سمت این مساله کشیده شد که اکنون آمریکا بیشترین نمونه گیری را در میان دیگر کشورها دارد و دونالد ترامپ گفت که این بخشی از دلیلی است که آمریکا میزان مبتلایان بیشتری را گزارش می کند.
ترامپ گفت: ما هیچ اعتباری بابت آن نمی گیریم. میزان مرگ و میز از آنجایی که بود، رو به کاهش است و آنجایی که بود، بسیار بالاتر از میزان کنونی است.
او در واکنش به پرسش خبرنگار که تاکید داشت تعداد مبتلایان در ابتدا پایین رفت اما دوباره اوج گرفت، گفت: اما اکنون دوباره پایین می رود. در آریزونا پایین می رود. در فلوریدا و تگزاس هم پایین می رود.
اظهارات ترامپ در شرایطی مطرح می شود که فلوریدا جزو ایالت هایی است که با افزایش ناگهانی و انفجاری در مبتلایان به کرونا بعد از بازگشایی سریع این ایالت روبرو شد. مشخص نیست که صحبت های ترامپ درباره "تازه ترین گزارش ها" به چه روزی باز می گردد.
ترامپ همچنین با اشاره به مرگ جان لوئیس، از فعالان حقوق مدنی و عضو مجلس نمایندگان آمریکا گفت: او با نیامدن به مراسم تحلیف من مرتکب اشتباه بزرگی شد. هیچکس به اندازه من برای سیاهپوستان آمریکا کار نکرده است. او باید برای تحلیف من می آمد.
او در پاسخ به اینکه تاریخ چگونه از جان لوئیس یاد خواهد کرد، افزود: واقعا نمی دانم. من جان لوئیس را نمی شناسم. او انتخاب کرد که به مراسم تحلیف من نیاید. در واقع من هرگز جان لوئیس را ملاقات نکردم. او به سخنرانی های سالانه من نیامد. خب مشکلی نیست. این حق او بود. باز هم می گویم که هیچکس به اندازه من برای سیاهپوستان آمریکایی کار نکرده است. از نظر من خیلی ها موثر هستند، خیلی ها هم نیستند.
ترامپ همچنین در رابطه با ادعای پیشنهاد روس ها به شبه نظامیان وابسته به طالبان برای کشتن نیروهای ائتلاف گفت: خیلی از مردم این گزارش ها را اخبار جعلی دانستند و من هم هرگز در تماس با ولادیمیر پوتین این مساله را مطرح نکردم.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شد این گزارش هرگز به میز کار او نرسید. خبرنگار آکسیوس گفت که چطور فرمانده سابق نیروهای آمریکایی در افغانستان علنا گفته بود که روسیه تسلیحات در اختیار طالبان قرار می دهد و آیا این موضوع برای به چالش کشیدن پوتین برای کشتن سربازان آمریکایی کافی نبوده است؟ ترامپ پاسخ داد: زمانی که آنها با روسیه هم می جنگیدند ما به آنها سلاح دادیم.

کلمات کلیدی » کرونا | ولادیمیر | آمریکا | روسیه | افغانستان | دونالد ترامپ | مجلس | ویروس | مردم |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟