سریع‌ترین روش تشخیص ابتلا به کرونا تنها با یک تنفس

کد خبر 31309 1399-05-14 11:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرانسوی‌ها روش جدید و سریعی را برای تشخیص ابتلای افراد به کووید ۱۹ با استفاده از تنفس افراد کشف کرده‌اند.

محققان فرانسوی به روشی آسان و سریع برای پی بردن به ابتلای افراد به ویروس کرونا رسیدند.
بر این اساس، دانشمندان مرکز تحقیقات پزشکی لیون فرانسه از دستگاهی ویژه استفاده می کنند که قطرات تنفسی افراد پس از بازدم را مورد سنجش قرار می دهد و می تواند در زمانی کوتاه ابتلای فرد به کرونا را تایید یا رد کند.
سرعت این تست و در عین حال روش خاص آن بزرگترین مزیت این دستگاه به شمار می رود. برخلاف واکنش زنجیره ای پلیمراز، این تست می تواند به وسیله متخصصان بالینی برای تشخیص ابتلای افراد به کووید ۱۹ مورد استفاده عمومی قرار بگیرد. محققان اعلام کردند در سه ماه گذشته آزمایشات اولیه این دستگاه بر روی ده ها نفر در بیمارستان لیون با موفقیت انجام گرفته است. کریستین جورج، مدیر این پروژه در این باره گفت: ما مطمئن هستیم که در مسیر درست قرار گرفته ایم. با این حال، هوشیاری و دقت لازم را در استفاده از این روش خواهیم داشت.
تاکنون ۱۸۸ هزار تن در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، بیش از ۳۰ هزار تن جان خود را از دست داده اند. فرانسه جزو یکی از کشور های اتحادیه اروپا بود که در موج نخست شیوع این ویروس شاهد تلفات و مبتلایان گسترده بود. مقامات فرانسوی امیدوارند با کشف روش های سریع برای تشخیص مبتلایان به ویروس کرونا، روند شیوع ویروس در کشور را کند کنند.

کلمات کلیدی » کرونا | ویروس |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن نوعروس ۲۰ ساله تهرانی نرگس محمدی را دیده‌اید؟

چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد

درخواستی از وزیر محترم بهداشت

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج