همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال های بعد هم اجرا می شود

کد خبر 31242 1399-05-14 09:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نایب رئیس هیات مدیره تامین اجتماعی با اشاره به اینکه اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال های بعد نیز ادامه دارد گفت: متناسب سازی روی حداقل دستمزد انجام می‌شود.

علی حیدری در مورد همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: همسان سازی حقوق بر مبنای مشارکت افراد در پرداخت حق بیمه و اینکه در طی سالهای فعالیت خود حداقل حقوق و یا بالاتر را دریافت میکرده صورت می گیرد و در مجموع اجرای قانون متناسب سازی به عدالت و اصول نزدیک تر است.
وی با اشاره به اینکه در خصوص متناسب سازی حقوق دوگانه عمل شده است، افزود: در قانون بودجه و به صورت عرفی برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری، دولت و مجلس بودجه ای را اختصاص داده اند اما در مورد متناسب سازی حقوق کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی این کمک صورت نمی گیرد.
نایب رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی تاکید کرد: اگر صندوق های کشوری و لشگری از محل منابع خود متناسب سازی کنند ایرادی ندارد اما وقتی از منابع مربوط به مالیات، نفت و همچنین بودجه و اعتبارات دولتی این کار انجام می شود، طبیعتاً اگر بخواهیم به عدالت نزدیک باشیم باید همه صندوق ها اعم از تأمین اجتماعی، صندوق روستاییان و عشایر، فولاد و صندوق های دیگر هم بتوانند از این منابع دولتی بهره مند شود چون این منابع متعلق به همه مردم است.
حیدری در خصوص بودجه همسان سازی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: در قانون بودجه سال ۹۹ مجلس به دولت حکم کرده که ۵۰ هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند و در تبصره ای نیز آمده که سازمان ۳۰ درصد این اعتبار را برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش خود هزینه کند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا همسان سازی در سالهای آینده نیز ادامه دارد اظهار داشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی یک فرآیند ادامه دار است. متناسب سازی هر ساله اجرا می شود. همچنین طبق قانون ماده ۹۶، سازمان تأمین اجتماعی هر ساله مستمری را متناسب با تورم افزایش می دهد. در طول سالهای دولت یازدهم، بالاتر از نرخ تورم، افزایش مستمری انجام شد.
نایب رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی، ادامه داد: متناسب سازی روی حداقل دستمزد انجام می شود و مستمری بگیرانی را داریم که مدت پرداخت حق بیمه کوتاهی داشتند و مبنای کسر حق بیمه آنها پایین بوده و ما طبق محاسبات بیمه ای باید به آنها یک میلیون تومان مستمری بدهیم اما طبق قانون ۱۱۱ تأمین اجتماعی ما حداقل دستمزد را به آنها می دهیم و متناسب سازی در خصوص همه انجام شده است. هر ساله این کار انجام می شود.
حیدری گفت: به عنوان مثال اگر بازنشسته ای در حال حاضر حقوق سه میلیون تومانی دارد و بعد از متناسب سازی حقوق این فرد ۴ میلیون تومان شده است در فروردین سال آینده نیز ۲۰ درصد این ۴ میلیون افزایش دهیم حقوق این فرد به چهار میلیون و هشتصد هزار تومان می رسد و اینگونه اجرای همسان سازی حقوق در سالهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

کلمات کلیدی » نفت | عدالت | حقوق | کارگر |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن نوعروس ۲۰ ساله تهرانی نرگس محمدی را دیده‌اید؟

چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد

درخواستی از وزیر محترم بهداشت

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج