صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

انتقال کرونا از طریق کودکان زیر ۵ سال بیشتر است

کد خبر 30641 1399-05-11 21:06
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نتایج تازه‌ترین تحقیقات نشان‌ می‌دهد که بینی کودکان زیر پنج سال حاوی مواد ژنتیکی ویروس کرونا است که ۱۰ تا ۱۰۰ برابر بیش از موادی است که در کودکان بالای این سن و بزرگسالان وجود دارد.
انتقال کرونا از طریق کودکان زیر ۵ سال بیشتر است


 
شبکه خبری "فرانس ۲۴" گزارش داد، نتایج تحقیقی که روز جمعه در نشریه "گاما پیدیاتریکس" منتشر شده نشان می دهد، کودکان این گروه سنی ممکن است ناقلان بیشتری برای ویروس کرونا در جامعه باشند و این موضوع با ادبیات غالب امروز پزشکی مغایر است.
نتایج این تحقیق که توسط تیمی به سرپرستی دکتر "تیلور هیلد سارجنت" از بیمارستان کودکان "آنه و رابرت لوری" انجام شده در حالی منتشر می شود که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای تحرک مجدد اقتصادی، به دنبال بازگشایی مدارس و مهدکودک ها است.
محققان از ۲۳ مارس تا ۲۷ آوریل (۴ فروردین تا ۸ اردیبهشت) اقدام به انجام تست از سواب بینی ۱۴۵ مریض اهل شیکاگو کردند که علایم متوسط کرونا در هفته اول ابتلا به این بیماری را داشتند.
براساس این تحقیق، بیماران به سه گروه شامل ۴۶ کودک زیر پنج سال، ۵۱ کودک پنج تا هفت ساله و ۴۸ بیمار ۱۸ تا ۶۰ ساله تقسیم شدند.
پس از این آزمایش، تیم تحقیق ملاحظه کرد که دستگاه تنفس فوقانی در کودکان زیر پنج سال دارای مقداری از ویروس SARS_Cove_۲ است که ۱۰ تا ۱۰۰ برابر بیش از میزانی است که در دو گروه دیگر بیماران مورد بررسی وجود دارد.
مجریان این تحقیق اعلام کردند که مطالعات آزمایشگاهی جدید نشان می دهد که تکثیر ویروس با میزان مواد ژنتیکی ویروسی موجود در این اشخاص ارتباط دارد.
پیش از این نتایج تحقیقاتی نشان داده بود، کودکانی که دارای "بار ویروسی زیاد" "ویروس سین سیشیال تنفسی" هستند، در معرض بیشتر انتشار بیماری کرونا قرار دارند.
محققان اضافه کردند: "عادت رفتاری کودکان خردسال، فاصله نزدیکی که برای آنان در مدارس و مهد کودک ها تعیین شده است با کاهش محدودیت های بهداشتی، نگرانی از شیوع ویروس SARS_Cove_۲ در کلاس های درس این کودکان را شدت داده است.
این یافته ها مغایر با اعتقاد فعلی مقامات بهداشتی است که بر این باورند خردسالان ویروس را مانند بزرگترها به دیگران منتقل نمی کنند و اصلا آنها به صورت وخیم نیز دچار بیماری کرونا نخواهند شد، با این حال مطالعات در مورد این موضوع هنوز بسیار اندک است.
این درحالی است که نتایج یک یافته جدید در کره جنوبی نشان داده است، کودکان ۱۰ تا ۱۹ ساله به اندازه بزرگسالان ناقل ویروس کووید _۱۹ در خانواده هستند، اما ناقل بودن کودکان کمتر از ۹ سال بسیار کمتر است.
 

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | دونالد ترامپ | دولت | ویروس | بهداشت | اردیبهشت | اقتصاد |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید