اکونومی نیوز / اجتماعی

ربودن مرد مغازه‌دار برای تسویه‌حساب

کد خبر 30631 1399-05-11 20:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
تیزهوشی کارمند جایگاه سوخت که با مشاهده چهره متهم وی را شناسایی کرده بود، منجر به دستگیری سردسته باند آدم‌ربایی و بازداشت او شد.
ربودن مرد مغازه‌دار برای تسویه‌حساب


شامگاه ۱۷ خرداد، مرد جوانی در یکی از خیابان های خلوت تهرانسر پیاده در حرکت بود که مردی زخمی را دید که دست و پا و چشم هایش را بسته بودند.
مرد جوان بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفت و مأموران راهی محل شدند.
مرد مجروح به بیمارستان منتقل شد و در رابطه با اتفاقی که برایش رخ داده بود، گفت: سه شب قبل مثل همیشه مغازه ام را بستم و راهی خانه شدم. این شب ها به خاطر کرونا تردد خودرو خیلی کم شده و هر چه به انتظار تاکسی ماندم، ماشینی گیرم نیامد. به ناچار سوار خودرویی عبوری شدم، اما هنوز مسافتی طی نشده بود که یکی از سه سرنشین خودرو چاقویی زیر گلویم گذاشت و از من خواست سرم را زیر صندلی کنم.
او ادامه داد: چشم هایم را با پارچه بستند و پس از طی مسافتی مرا به باغ ویلایی بردند که بعداً متوجه شدم در شهریار است. سه شبانه روز مرا کتک زده و از صحنه کتک زدنم فیلم گرفتند و بعد هم مرا مجبور کردند چند برگ چک سفید امضا کنم و اثر انگشت بزنم. ۲۰۰ میلیون تومان پول هم در حسابم بود که اینترنتی خرید کردند، بعد هم انگشتر طلا و ساعت و گوشی تلفن همراه و هر چیزی را که همراهم بود سرقت کرده و پس از سه روز شکنجه، مرا سوار خودروشان کرده و در یکی از خیابان های تهرانسر رها کردند.
تصویری از متهمان
به دنبال اظهارات مرد مغازه دار، تحقیقات پلیسی برای دستگیری اعضای باند آدم ربایی آغاز شد. بلافاصله دوربین های مداربسته اطراف محلی که مرد مغازه دار ربوده شده بود و دوربین های محلی که او را رها کرده بودند، مورد بازبینی قرار گرفت و چهره متهمان به دست آمد. اما از آنجایی که پلاک خودرو پوشانده شده بود، مأموران موفق نشدند شماره پلاک خودروی پژو را به دست آورند.
تصویر به دست آمده از متهمان به تمامی واحدهای گشت و متصدیان جایگاه های سوخت ارسال شد. بررسی ها در این خصوص ادامه داشت تا اینکه مرد جوانی از یکی از جایگاه های سوخت تماس گرفت و مدعی شد یکی از متهمان برای سوخت گیری خودرواش به پمپ بنزین آمده است. بلافاصله مأموران راهی جایگاه سوخت شده و در بازبینی دوربین های مداربسته جایگاه سوخت موفق شدند شماره پلاک خودروی متهم فراری را به دست آورند. با استعلام شماره پلاک خودروی پژو، صاحب آن شناسایی و مرد جوان دستگیر شد.
دستور آدم ربایی
مراد، صاحب خودروی پژو در تحقیقات اولیه منکر آدم ربایی بود، اما زمانی که در برابر مدارک پلیسی قرار گرفت، به جرم خود اعتراف کرد و گفت یکی از دوستانم به من دستور داد تا شاکی را بربایم.
مرد جوان ادامه داد: دوستم از انگیزه اش برای این کار حرفی نزد، من هم نپرسیدم اما تا آنجایی که از حرف هایش می شد فهمید، با شاکی اختلاف حساب قدیمی داشت و می خواست به حقش برسد. من هم دو نفر از دوستانم را با خودم همراه کردم. طبق خواسته دوستم از شاکی فیلم گرفتیم و با تهدید ۵۰ برگه چک و برگه های سفید امضا گرفتیم و در نهایت او را رها کردیم. ۲۰۰ میلیون پول حساب شاکی و وسایل با ارزش او را هم به عنوان دستمزد برداشتیم.
با اعتراف مرد جوان، تحقیقات برای دستگیری سایر همدستان مراد و شخصی که دستور این آدم ربایی را صادر کرده بود، ادامه دارد.

کلمات کلیدی » کرونا | طلا | تهران | خودرو | خرداد | پلیس | پول | تومان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


بنیاد مستضعفان جای دولت را نمی‌گیرد و رقیب بخش خصوصی نیستیم
رئیس بنیاد مستضعفان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های محرومیت زدایی ۳ هزار میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان خبر دادو گفت: به هیچ وجه جای دولت را نمی گیریم و پروژه های ما جدا از دولت است.

سامانه بارشی جدید اکثر نقاط کشور را بارانی و برفی می کند
سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد که در اکثر نقاط کشور فعال خواهد بود و به تدریج روز ۱۲ بهمن از کشور خارج می شود.

سبک جدید غصب منابع طبیعی: چشمه‌خواری!
محیط زیستفارس نوشت: رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: متاسفانه در خطه شمالی کشور علاوه بر زمین‌خواری و کوه‌خواری با پدیده دیگری به‌نام چشمه‌خواری نیز رو به رو هستیم.

شلوغی محسوس جاده‌های کشور؛ کدام راه‌ها مسدود است؟
شهریمیزان نوشت: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۳۰۲ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۷.۳ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید