دستگیری سارق زنی که دست فرمانش یک بود

کد خبر 30627 1399-05-11 19:33
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران از دستگیری سارقان زن و مرد لوازم داخل خودرو خبر داد.

سرهنگ کارآگاه خیراله دولتخواه گفت: خرداد ماه سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت از داخل صندوق عقب خودروی یکی از شهروندان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران افزود: با وصول پرونده تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت داخل خودروی پایگاه پنجم به محل سرقت رفته و پس از تحقیقات میدانی متوجه می شوند سارقان یک زن و مرد بودند که با یک دستگاه خودروی سواری پراید در محل سرقت حاضر شده اند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مالک خودرو پراید به نام نسرین ۳۶ ساله شناسایی و با دستور قضائی دستگیر شد، تصریح کرد: مالک خودرو با حضور در پایگاه پنجم مدعی شد، خودرو را به صورت امانی به دوستم مریم دادم که با بررسی سوابق وی به دست آمد، مریم یکی از سارقان حرفه ای لوازم خودرو است و همچنین تبحر خاصی در رانندگی دارد.
وی ابراز داشت: با شناسایی مخفیگاه متهم و هماهنگی های قضائی وی در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی به ۲۰۰ فقره سرقت با همکاری فردی به نام حمید اعتراف کرد.
این مقام پلیسی، با اشاره به اینکه در بررسی سوابق حمید به دست آمد که وی سابقه دار بوده و پیش تر با همین عنوان مجرمانه روانه زندان شده است، افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی شناسایی و با دستور قضائی وی نیز در مخفیگاهش دستگیر شد.
سرهنگ دولتخواه ابراز داشت: کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه حمید یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سرقتی کشف و متهم به همراه اموال مکشوفه به پایگاه پنجم پلیس آگاهی انتقال یافت.
وی افزود: حمید در بازجویی های پلیسی اظهار داشت، به علت اعتیاد شدید و مصرف مواد مخدر و تامین مایحتاج زندگی ام با مریم تصمیم به سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو گرفتیم و، چون مریم در رانندگی تبحر خاصی داشت او نقش راننده را در سرقت ها ایفا می کرد و من نیز با شکستن شیشه و بعضاً تخریب وکج کردن درب خودرو ها اموال با ارزش را سرقت می کردم و در صورتی که شخصی ما را مشاهده می کرد با دست فرمون خوب مریم سریعا از محل دور می شدیم.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: با اعتراف صریح متهمان به جرایم ارتکابی پرونده به مرجع قضائی ارسال و متهمان با قرار مجرمیت صادره روانه زندان شدند.

کلمات کلیدی » تهران | خودرو | دولت | خرداد | پلیس |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :