امارات از راه‌اندازی اولین نیروگاه هسته‌ای در کشورهای عربی خبر داد

کد خبر 30559 1399-05-11 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس و نخست‌وزیر امارات عربی متحده در پیامی از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز اولین رآکتور هسته‌ای در کشورهای عربی خبر داد.

«محمد بن راشد آل مکتوم» رئیس و نخست وزیر امارات عربی متحده، امروز (شنبه _ ۱ آگوست)، در توئیتی در شبکه توئیتر از راه اندازی اولین رآکتور هسته ای در کشورهای عربی خبر داد.
در این توئیت آمده است: «امروز اعلام می کنیم که امارات موفق شده است اولین رآکتور هسته ای صلح آمیز انرژی هسته ای در جهان عرب را در نیروگاه هسته ای "براکه" در ابوظبی راه اندازی کنند.. گروه ها موفق شدند بسته های سوخت هسته ای را بارگیری و آزمایش های جامعی را اجرا کنند. عملیات راه اندازی با موفقیت به اتمام رسید».
در ادامه این توئیت آمده است: «هدف راه اندازی چهار نیروگاه انرژی هسته ای است که یک چهارم نیاز کشور به برق به طور ایمن، قابل اطیمنان و بدون آلودگی پاسخ خواهد داد».
در بخش پایانی این پیام آمده است: «امارات هسته را شکافت و می خواهد به اکتشاف کهکشان بپردازد.. پیامی به جهان؛ عرب ها می توانند روند علمی خود را از سر بگیرند.. و با دیگر امت های عظیم جهان به رقابت بپردازند.. هیچ چیز محال نیست».
پروژه ساخت نیروگاه براکه سال ۲۰۱۲ با همکاری مهندسان کره ای آغاز شد. منابع خبری، پیشتر، گزارش داده بودند که شرکت کره ای «کیبکو» پیمانکار اصلی نیروگاه یادشده است و وظیفه طراحی، ساخت و راه اندازی آن را برعهده دارد.
امارات، پیشتر، اعلام کرده بود که رآکتور اول نیروگاه انرژی اتمی براکه پس ارزیابی های اولیه آماده بهره برداری است.

کلمات کلیدی » وزیر | جهان |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج