اکونومی نیوز / اجتماعی

کشف محموله غیرمجاز پرنده وحشی در جنوب شرق استان تهران

کد خبر 30557 1399-05-11 15:26
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کشف محموله غیرمجاز پرنده وحشی در جنوب شرق استان تهران محیط زیستباشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک از توقیف یک دستگاه خودروی حامل ۹۰ قطعه قرقاول در شهرستان خبر داد.
کشف محموله غیرمجاز پرنده وحشی در جنوب شرق استان تهران

محمدطاهر ظاهری گفت: مأموران نیروی انتظامی شهرستان قرچک پایان هفته گذشته در گشت شبانه خود پس از مشکوک شدن به یک دستگاه نیسان وانت متوجه حمل ۹۰ قطعه پرنده شده و پس از توقیف خودرو، برای انجام اقدامات قانونی و لازم با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قرچک تماس گرفتند. وی با اشاره به اینکه پس از بررسی و بازدید پرندگان توسط کارشناسان این اداره مشخص شد پرندگان مکشوفه از گونه قرقاول بوده که از شمال کشور بارگیری شده بودند، افزود: این پرندگان بدون هیچگونه مجوز قانونی از سازمان حفاظت محیط زیست برای نگهداری و پرورش وارد شهرستان قرچک شده بودند. ظاهری گفت: پرندگان مکشوفه به پارک پرندگان تهران تحویل و موضوع برای رسیدگی قضایی و جبران ضرر و زیان وارده به محیط زیست و تشکیل پرونده به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قرچک ارجاع شد. وی در پایان با تاکید بر اینکه شهروندان از نگهداری و حمل و تکثیر حیوانات وحشی، به دلیل ناآشنایی با قوانین مربوطه و همچنین ابتلاء به بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان از قبیل آنفولانزای پرندگان، خودداری کنند، تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده چنین مواردی از سوی افراد سودجو، بلافاصله موضوع را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند. ۲۳۵۲۳۷

کلمات کلیدی » طلا | تهران | خودرو | انقلاب | پرونده |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


آلودگی هوای اصفهان روی شاخص ۲۴۲
محیط زیستایرنا نوشت: مرکز پایش و کنترل هوای اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان روز پنجشنبه اعلام کرد آلودگی کلانشهر اصفهان وارد ششمین روز متوالی در ماه بهمن شد و میانگین شاخص کیفیت هوا برای عموم ناسالم است.

احداث ۲۱ هزار واحد مسکونی برای محرومان
معاون بنیاد مستضعفان گفت: با تحقق ۳ هزار میلیارد تومان پروژه های بنیاد، ۲۱ هزار واحد مسکونی برای محرومان و مستضعفان ساخته می شود.

سامانه بارشی جدید اکثر نقاط کشور را بارانی و برفی می کند
سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد که در اکثر نقاط کشور فعال خواهد بود و به تدریج روز ۱۲ بهمن از کشور خارج می شود.

آیا کووید ۱۹ از حیوانات خانگی به انسان منتقل می‌شود؟
ا وجود این که ویروس کووید ۱۹ قابلیت انتقال بسیار بالایی در بین انسان‌ها دارد و انتقال آن از انسان به حیوانات نیز امکان‌پذیر است، مستندات محدودی در رابطه با امکان انتقال این ویروس از حیوان به انسان وجود دارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید