ورود افراد مشکوک به پمپ بنزین ممنوع!

کد خبر 30538 1399-05-11 14:08
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ریس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فراورده های نفتی سراسر کشور گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تا امروز جایگاهداران جزو صف اول رعایت پروتکل‌ها بوده‌اند و تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.

اسدالله قلیزاده درباره وضعیت جایگاه ها به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی جلوگیری از شیوع کرونا اظهار داشت: جایگاه داران علیرغم مشکلات متعدد و تنگناهای مالی تمام سعی خود را بر رعایت پروتکل های بهداشتی معطوف کرده اند و با حمایت های نسبی وزارت بهداشت، انجمن صنفی، نمایندگان و انجمن های مرتبط استانی توانسته ایم در حد قابل قبولی رعایت پروتکل ها در جایگاه های سوخت را ارتقا دهیم.
وی گفت: هرچند یکی از اشکالات کار عدم مشورت و نظرسنجی تصمیم سازان با جایگاه داران بوده است که باعث شده تدوین راهکارها و دستورالعمل ها کاملا مناسب فعالیت های جایگاه ها انجام نشود، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به تنهایی نمی تواند در این امور طرف مشورت دولت و ستادها باشد چراکه هیچ سازمان و ارگانی مانند صنف جایگاه های سوخت به صورت تخصصی نمی تواند در تصمیم سازی هایی که مجریانش جایگاه داران هستند، به صورت تخصصی ورود کند. همچنین بدون ایجاد ابزار و زیرساخت و بستر عملیاتی نمی توان از فعال اقتصادی انتظار معجزه داشت.
بنابراین با رصد و نظارتی که بر عملکرد جایگاه ها داشته ایم و با توجه به کمبودها و مشکلات موجود، ارزیابی ما از رعایت پروتکل ها در جایگاه ها خوب است و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور نیز این موضوع را تائید می کنند.
رییس انجمن صنفی جایگاه داران سراسر کشور تصریح کرد: جایگاه داران شخصا هزینه های گزافی برای تهیه دستکش صرف کردند، البته بهترین راه این است که مردم با تجهیز کامل به جایگاه مراجعه کنند و شلوغی و ترافیک مقابل جایگاه ها را در نظر بگیرند.
وی ادامه داد: کارکنان جایگاه ها علیرغم دمای هوای بالا از وسایل تجهیزات فردی بهداشتی استفاده می کنند و تمام تلاش خود را با استفاده از توان مالی شخصی بر کیفیت ارائه خدمات و رعایت امور بهداشتی به کار بسته اند.
ریس هیات مدیره انجمن صنفی صاحبان اماکن فروش و عرضه فرآورده های نفتی سراسر کشور ضمن انتقاد و از کم توجهی به خواسته های صنفی جایگاهداران گفت: اکنون که بیش از ۴ ماه از سال می گذرد هنوز حق العمل جایگاه ها اعلام نشده است، با افزایش هزینه ها و کاهش درآمدها عملا ۹۰ درصد جایگاه ها زیان ده هستند.
وی خاطرنشان کرد: اکنون جایگاه داران نه تنها با زیان انباشته روبرو هستند، بلکه کیفیت خدمات در جایگاه ها نیز ارتقا نمی یابد و باعث شده نهایتا مردم بهره کافی نبرند. 
قلیزاده درباره تعداد مبتلایان در جایگاه ها اظهار داشت: جایگاه داران روزانه سلامتی کارکنان را رصد می کنند و انجام تست کرونا را برای فرد مشکوک انجام می دهند به طوریکه افراد مشکوک از حضور در محل جایگاه منع می شوند.

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | نفت | مردم | ترافیک |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :