اکونومی نیوز / راه و مسکن

آورده خود را تکمیل نکنید، حذف می‌شوید!

کد خبر 30537 1399-05-11 14:05
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
طبق گفته مسئولان، متقاضیان مسکن ملی استان تهران اگر تا ۲۵ مرداد ماه آورده ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی خود را تکمیل نکنند، حذف می‌شوند.
آورده خود را تکمیل نکنید، حذف می‌شوید!


خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران  با بیان اینکه امکان ثبت نام دوره سوم طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد، گفت: این موضوع در حال بررسی است و نتایج آن از طریق معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به زودی اعلام می شود اما هنوز نمی توان با قطعیت اعلام کرد که دوره سوم ثبت نام طرح اقدام ملی عملیاتی می شود.
او با بیان اینکه در تمامی شهرستان های بالای ۱۰۰ هزار نفر در استان تهران زمین برای اجرای طرح آماده کرده ایم، گفت: تامین زمین در شهرستان های زیر ۱۰۰ هزار نفر استان تهران در اختیار بنیاد مسکن است اما تامین اراضی برای واحدهای مسکونی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر در اختیار وزارت راه و شهرسازی و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران است.
محبت خواه توضیح داد: متقاضیانی که ثبت نام کرده و پالایش و آنالیز آنها به اتمام رسیده است باید هر چه سریعتر برای افتتاح حساب و تکمیل آورده خود اقدام کنند در صورتی که تا پایان ۲۵ مرداد متقاضیان آورده خود را تکمیل نکنند از طرح اقدام ملی مسکن حذف خواهند شد.
مدیر کل راه وشهرسازی استان تهران اظهار کرد: آورده اولیه متقاضیان برای طرح اقدام ملی مسکن ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است و متقاضیان متناسب با پیشرفت فیزیکی واحد مسکونی آورده خود را پرداخت کنند.
وام متناسب با پیشرفت فیزیکی به متقاضیان پرداخت می شودمحبت خواه با اشاره به اینکه تسهیلاتی که برای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده ۱۱۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان است، ادامه داد: این تسهیلات بعد از تکمیل آورده به متقاضیان پرداخت می شود و متناسب با پیشرفت فیزیکی واحد مسکونی تسهیلات در چندین نوبت پرداخت خواهد شد.
او اظهار کرد: در طرح اقدام ملی مسکن دو مرحله ثبت نام وجود داشت که مرحله اول ثبت نام ۳۰ آذر سال گذشته و مرحله دوم هم بیست و چهارم اسفندماه سال گذشته انجام شد و سهمیه ای که برای استان تهران در نظر گرفته شد ۷۳ هزار واحد بود.
محبت خواه تصریح کرد: هنوز مشخص نیست که اگر فردی به دلیل تکمیل نکردن آورده حذف شود امکان مجدد ثبت نام آنها وجود داشته باشد، بنابراین باید متقاضیان هرچه سریعتر برای تکمیل آورده اقدام کنند.
او در ادامه به آخرین وضعیت مسکن ملی در تهرانسر هم اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی این طرح بسیار خوب است و سازندگان با سرعت در حال ساخت این پروژه هستند به طوری که در سه شیفت کاری اجرایی این پروژه در حال انجام است .
مدیر کل راه وشهرسازی استان تهران افزود: این پروژه هم اکنون در مرحله بلوک زنی و فندانسیون است و عملیات خاکبرداری آن انجام شده است و هر هفته به صورت کامل از این پروژه بازدید می شود و هر زمانی که پروژه به مرحله خاصی از پیشرفت فیزیکی برسید ثبت نام آن اعلام می شود.
دست دلالان بازار مسکن به زودی کوتاه می شوداو با تاکید بر اینکه به زودی اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اقدامی انجام خواهد داد که دست دلالان از بازار مسکن کوتاه شود، گفت: در حال برنامه ریزی برای طرحی هستیم که دست دلالان بازار مسکن که منجر به افزایش قیمت واحدهای مسکونی می شود کوتاه شود چرا که این افراد با حضور در بازار مسکن و مسکن مهر باعث ایجاد نابسامانی شده اند.
او بیان کرد: افزایش تولید و برنامه ریزی های دقیق به زودی به ساماندهی می رسد و ما طبق تعهدی که داده ایم برنامه هایی داریم که واسطه ها را از بین ببرد.
محبت خواه اظهار کرد: ما هیچ زمانی اعلام نکرده ایم که متقاضیان، افزایش قیمت مسکن مهر را پرداخت نکنند چراکه این شهرها در اختیار شرکت عمران شهرهای جدید است.

کلمات کلیدی » بازار |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / راه و مسکن


توصیه‌های حقوقی برای خرید خانه وقتی می‌خواهید ملک بخرید تمام پول را یکجا پرداخت نکنید
عضو کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: نباید همه پول را در قرارداد پرداخت کرد و بهتر این است که پول، در سه قسم تقسیم شود.

یک میلیون و ۱۵۰ هزار خانه خالی شناسایی شده است
براساس اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی تاکنون یک میلیون و ۱۵۰ هزار خانه خالی شناسایی و در کارتابل سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است.

دلایلی که سکونت در محله مهران را جذاب می کند
بازار مسکن پویا و پر رونق، صرفا با اعمال سیاست های محرک و مشوق توسط متولیان تصمیم گیر این بخش در دولت، به وجود نمی آید.

گران‎ترین واحدهای تجاری تهران کجاست؟ پیشنهادتشکیل ستاد تنظیم بازار مسکن
تقریبا یک سال است که شیوع کرونا سبب شده تا اصناف و کسبه با مشکلات جدی مواجه شوند به طوری که در این مدت بسیاری از واحدهای صنفی یا تعطیل شدند و یا مجبور به تعدیل نیروهای خود شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید