پمپئو احضار شد

کد خبر 30512 1399-05-11 13:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، وزیر خارجه را برای توضیحات درباره اسناد تحویل داده شده توسط وی به کمیته‌های تحقیقات مجلس سنا درباره فعالیتهای پسر جو بایدن برای یک شرکت گاز اوکراینی احضار کرد.

 الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: احضاریه برای مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به دلیل استفاده آشکار وی از منابع وزارت امور خارجه با هدف پیشبرد برنامه بدنام کردن سیاسی جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا صادر شده است.
در این احضاریه تقاضا شده پامپئو تمامی اسنادی که وزارت خارجه آمریکا تحویل کمیته های تحقیقات مجلس سنا در خصوص فعالیت هانتر بایدن برای یک شرکت گازی در اوکراین در زمان معاونت پدرش در ریاست جمهوری سابق، داده، ارائه کند. این کمیته مجلس نمایندگان آمریکا همچنین درخواست کرده محتوای ایمیل های داخلی وزارت خارجه آمریکا در خصوص پاسخ دهی به کنگره هم تحویل داده شوند.
کمیته مذکور تصریح داشت: پامپئو بیش از ۱۶ هزار صفحه سند را به مجلس سنا تحویل داده است اما از فرستادن همین اسناد به مجلس نمایندگان آمریکا که تحت رهبری دموکرات هاست خودداری کرده است.
انگل در بیانیه خود به منظور اعلام خبر این احضاریه نوشت: مایک پامپئو وزارت امور خارجه آمریکا را تبدیل به یک بازوی کمپین ترامپ کرده و حتی برای پوشاندن آن نیز تلاش نمی کند.
انگل در این بیانیه خواستار تحویل این اسناد و مدارک تا هفته آینده شده است.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ | مجلس | وزیر | وزارت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج