نمایندگان مجلس برای مطالبات کارگران هفته تپه وارد خوزستان شدند

کد خبر 30446 1399-05-11 10:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه صبح امروز وارد استان خوزستان شدند.

 سید نظام الدین موسوی، احمد نادری و علی حضریان سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه صبح امروز وارد استان خوزستان شدند و تا ساعتی دیگر در میان کارگران هفت تپه حضور می یابند.
یکی از تجمعات اعتراضی کارگران کشور که نزدیک به ۵۰ روز از آن می گذرد، مربوط به کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در استان خوزستان است.
صاحبان سهام این شرکت که با تخلفات مالی مواجه بودند، از اردیبهشت ماه واریز حقوق کارگران را متوقف کرده اند.
کارگران نیز در اعتراض به این موضوع یا دست از کار کشیدند یا اقدام به تجمع مسالمت آمیز مقابل دفتر نماینده شوش در مجلس و یا شرکت و … کردند.
در واکنش به این مساله، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت کار اعلام کرد که کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شده حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد ۹۹ را بلافاصله پس از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد ماه پرداخت کند.
با این حال، پی گیری های حکایت از آن دارد که نه تنها حقوق معوق کارگران هفت تپه مربوط به ماه های اردیبهشت و خرداد واریز نشده بلکه حقوق تیر هم پرداخت نشده است و به این ترتیب حقوق معوق کارگران این شرکت به سه ماه رسیده است.
لازم به ذکر است که اعتراضات کارگران هفت تپه صرفاً مربوط به حقوق معوق نمی شود بلکه این افراد به وضعیت خصوصی سازی و آینده این شرکت نیز معترض هستند.

کلمات کلیدی » سهام | وزارت | اردیبهشت | خرداد | حقوق | کارگر |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق