واکسن کرونا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد

کد خبر 30441 1399-05-11 10:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
"آنتونی فائوچی" رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا روز جمعه گفت: با احتیاط می‌توانیم بگوییم که واکسن کرونا تا پایان سال جاری آماده خواهد شد.

"آنتونی فائوچی" رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا روز جمعه گفت: به طور خوشبینانه واکسن کرونا قبل از پایان سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد.
فائوچی به کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا در امور کرونا ویروس گفت: هرگز تضمینی برای دراختیار گذاشتن یک واکسن ایمن و مؤثر وجود ندارد، اما براساس داده های بدست آمده از حیوانات و همچنین داده های اولیه انسانی، ما با احتیاط می توانیم بگوییم که واکسن کرونا تا پایان سال جاری آماده خواهد شد.
فائوچی در ادامه افزود: در حال حاضر ده ها کاندید واکسن وجود دارد و حداقل پنج دولت فدرالی در آمریکا به طور فعال با آن ها درگیر هستند.
رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا معتقد است که واکسن کرونا می تواند از طریق یک رویکرد مرحله ای در سال ۲۰۲۱ میان همه آمریکایی ها توزیع شود.
فائوچی همچنین با حضور در جلسه مجلس نمایندگان آمریکا، توییت اخیر دونالد ترامپ در مورد علت اصلی بالارفتن موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت متحده از طریق افزایش شمار تست ها را رد کرد.
فائوچی برخلاف ترامپ افزود: یکی از عوامل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا تعجیل برخی از ایالت ها در لغو محدودیت ها و نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی بوده است.

کلمات کلیدی » کرونا | آمریکا | واکسن |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :