نجات نوجوان سقوط کرده در ارتفاعات کلکچال

کد خبر 30393 1399-05-11 03:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: نوجوان ۱۲ ساله که هنگام کوهنوردی در ارتفاعات کلکچال دچار سانحه شده بود، باعملیات نیروهای امدادی هلال احمر شمیرانات نجات یافت.

ابراهیم تاجیک نوری اظهار کرد: ظهر امروز گزارشی مبنی بر سقوط نوجوانان ۱۲ساله که در ارتفاعات کلکچال رخ داده بود به مرکز فرماندهی و پشتیبانی عملیات اعلام شد که بلافاصله یک تیم از نجاتگران کوهستان پایگاه امداد و نجات کلکچال با تجهیزات تخصصی نجات برای امدادرسانی به مصدوم به منطقه اعزام شدند.
وی افزود: تیم اعزامی پس از دو ساعت جست وجو، این نوجوان که در حال کوهنوردی بود را پیدا و پس از ارزیابی مشخص شد، کوهنورد به علت سقوط از ارتفاع دچار آسیب دیدگی در ناحیه سر و پا شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران بیان کرد: عملیات امداد و نجات آغاز و پس از اقدامات لازم مصدوم برای انتقال به پائین ارتفاعات از لحاظ پزشکی و فیزیکی تثبیت و به پایین کوه منتقل و در نهایت تحویل عوامل اورژانس تهران شد.
تاجیک نوری تأکید کرد: وضعیت کرونا در تهران به مرز قرمز رسیده است و از تمامی کوهنوردان درخواست داریم تا در این ایام مخصوصاً اواخر هفته کمتر به ورزش کوهنوردی بپردازند.

کلمات کلیدی » کرونا | مرز | تهران |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن نوعروس ۲۰ ساله تهرانی نرگس محمدی را دیده‌اید؟

چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد

درخواستی از وزیر محترم بهداشت