اکونومی نیوز / اجتماعی

ماسک سوپاپ دار نزنید

کد خبر 25519 1399-04-23 13:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت از شناسایی ویروس کرونا در هوای محیط های بسته فاقد تهویه مناسب در شهر تهران خبر داد.
ماسک سوپاپ دار نزنید


رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت از شناسایی ویروس کرونا در هوای محیط های بسته فاقد تهویه مناسب در شهر تهران خبر داد.
دکتر عباس شاهسونی ضمن اعلام اینکه نتایج اولیه پروژه تحقیقاتی مشترک بین وزارت بهداشت، دانشکده بهداشت و ایمنی و پژوهشکده گوارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشان دهنده شناسایی ویروس کرونا در هوای محیط های بسته ای نظیر بازار بزرگ تهران و شعب یکی از بانک های شهر تهران است، از همه مردم خواست از ماسک های مناسب استفاده کرده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، شاهسونی با اشاره به نتایج این طرح از هموطنان درخواست کرد: حضور غیر ضروری خود در فضاهای بسته و پر تجمع نظیر مراکز خرید را به حداقل ممکن برسانند.
وی تصریح کرد: استفاده از ماسک های سوپاپ دار به هیچ وجه توصیه نمی شود و افرادی که از این ماسک ها استفاده می کنند در صورت ابتلا ویروس را در هوا منتشر می کنند و باعث آلودگی سایر افراد می شود.

کلمات کلیدی » کرونا | مردم | بهداشت | ماسک | دانشگاه |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


آمریکا شرکت‌هایی را که در تلاش برای ارسال دستگاه‌های تنفسی به ایران بودند، تحریم کرد
گزارشگر ویژه سازمان ملل با بیان اینکه تحریم‌های یکجانبه، همه گیری کرونا را بسیار وخیم تر و فاجعه بارتر کرده، گفت: آمریکا شرکت‌هایی که در تلاش برای ارسال دستگاه‌های تنفسی به ایران بودند در فهرست تحریم قرار داد.

چقدر با سایت‌های شرط بندی آشنایی دارید؟
محدودیت تردد شبانه در شهرهای قرمز همچنان باقی است و حتی پیشنهاد این محدودیت را در شهرهای نارنجی هم داده‌ایم.

دردسرهای رساندن واکسن کرونا به کشور
ردیابی بیماران نشان داد ۷۳ درصد مبتلایان کرونا در تهران قرنطینه را رعایت نمی‌کنند؛ این یعنی حرکت بمب‌های کرونا در پایتخت، اتفاق ناگواری که احتمالا نه فقط در تهران بلکه در همه شهرهای کشور در حال رخ‌دادن است.

محدودیتها تا پایان سال ادامه دارد بررسی وضعیت تهران به صورت ویژه
رئیس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طرح‌های جامع هوشمند محدودیت‌های کرونایی تا پایان سال تداوم دارد و اگر می‌خواهیم این محدودیت‌ها کم شود باید رعایت کنیم.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید