آلمان واحد برگزیدگان ارتش را منحل کرد

کد خبر 23126 1399-04-14 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر دفاع آلمان در تلاشی برای جلب توجهات به مساله رسوایی ارتباط فرماندهی نیروهای ویژه و برگزیده ارتش این کشور با راست‌های افراطی یکی از واحدهای آن را منحل کرد و خواستار بازسازی آن شد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آنه گرت کرامپ_ کارن باوئر، وزیر دفاع آلمان درباره فرهنگ رهبری مسموم و دیوار سکوت در بین اعضای این واحد گفت: کارشناسان می گویند که مشکل اصلی عمیق تر است و تلاش های بیشتری برای مقابله با مشکلات گسترده تر نژادپرستی و فعالیت راست افراطی در ارتش آلمان ضرورت دارد. حدود ۶۰۰ سرباز آلمانی بابت اتهام داشتن روابط با افراط گرایان تحت بازجویی قرار گرفته اند.
واحد برگزیدگان ارتش آلمان در ۱۹۹۶ و با تمرکز بر اقدامات مقابله با تروریسم تشکیل شد و نیروهای آن در بالکان و افغانستان خدمت می کنند. عملیات آنها محرمانه است و ماموریت های بین المللی آنها تا زمان انجام بازسازی، متوقف شده است.
در مجموع ۲۰ کماندوی این نیروی ویژه بابت اتهام ارتباط با راست های افراطی تحت بازجویی قرار دارند.
در ماه مه سال جاری میلادی، تحقیق و جستجو در منزل یکی از افسران این واحد در شرق آلمان به کشف مواد منفجره، تسلیحات، مهمات و سایر تجهیزات ممنوعه منجر شد. این کشف بعد تازه ای به اتهامات مربوط به ارتباط این واحد با گروه های افراط گرا داد.
وزیر دفاع آلمان همچنین گفته که هنوز مشخص نیست آیا این مواد منفجره و مهمات مکشوفه همان هایی هستند که از انبارهای این واحد به سرقت رفته یا به دلیل فقدان شمارش درست و نگهداری، حساب نشدند.
وی همچنین بازسازی این واحد را یک "تنظیم مجدد" برای نیروی کماندویی برگزیده ارتش توصیف کرد.
 

کلمات کلیدی » افغانستان | وزیر |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج