درخواست شخصیت‌های سیاسی آمریکای لاتین برای تحریم اسرائیل

کد خبر 23104 1399-04-14 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
جمعی از وزرای خارجه سابق و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در آمریکای لاتین خواهان تحریم رژیم صهیونیستی به دلیل الحاق بخش‌های وسیعی از کرانه باختری شدند.

 به نقل از روزنامه عکاظ، نخست وزیران و وزرای خارجه سابق و شخصیت های سیاسی و فرهنگی در آمریکای لاتین در عریضه ای اعلام کردند: کمیته ویژه ضد نژادپرستی باید مصونیتی را که اسرائیل در نقض قوانین بین المللی با حمایت مستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از آن برخوردار است لغو کند.
در این عریضه آمده است: تصمیم اسرائیل برای الحاق بخش های وسیعی از کرانه باختری با زور یک اقدام غیرقانونی است. معامله قرن تمام تجاوزات اسرائیل را که نقض آشکار اصول اصلی قوانین بین المللی از جمله حق تعیین سرنوشت و عدم جواز الحاق اراضی با زور است تقویت کرد. این عریضه در اجابت درخواست مردم فلسطین است که برای دهه ها تحت سلطه و اشغالگری اسرائیل و استعمار و نژادپرستی زندگی کرده اند.
در این عریضه آمده است: ما از کشورهای جهان می خواهیم تدابیر جدی را برای توقف تصمیم اسرائیل درباره الحاق و نقض حقوق سیاسی و انسانی فلسطینی ها اتخاذ کنند. ما درخواست مردم فلسطین برای منع تجارت سلاح و همکاری با اسرائیل در زمینه های نظامی و امنیتی را تأیید می کنیم. همکاری با شهرک های اسرائیلی غیرقانونی است. ما از افراد و شرکت هایی که با اشغالگران همکاری می کنند می خواهیم به مسئولیت خود عمل کرده و از این کار دست بردارند. جامعه جهانی قبلا با نژادپرستی در آفریقای جنوبی مخالفت و به از بین بردن آن کمک کرد اکنون نیز باید موضع مشابهی برای پایان سرکوب مردم فلسطین توسط اسرائیل اتخاذ کند.
شخصیت هایی که این عریضه را امضا کردند از دولت هایشان خواستند به تعهدات خود در راستای قوانین بین المللی عمل و برای تصویب قطعنامه ای در مجمع عمومی سازمان ملل تلاش کنند که براساس آن تحریم هایی علیه اسرائیل اعمال شود که بر محاصره نظامی متمرکز باشد.

کلمات کلیدی » آمریکا | دونالد ترامپ | دولت | مردم | وزیر | حقوق |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج