ادامه ریاست جمهوری پوتین تا ۲۰۳۶ رای آورد

کد خبر 22432 1399-04-11 23:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اکثر شهروندان روس‌ شرکت کننده در همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی روسیه موافقت خود را با اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی این کشور تا سال ۲۰۳۶ میلادی همچنان در قدرت باقی بماند، اعلام کردند.

نتایج اولیه شمارش آرای این انتخابات که از روز پنج شنبه ۲۵ ژوئن آغاز شده بود و تا چهارشنبه ۱ ژوئیه ادامه داشت، نشان داد که ۷۱ درصد رای دهندگان با ایجاد تغییرات در قانون اساسی این کشور، که راه را برای ادامه ریاست جمهوری آقای پوتین برای ۱۶ سال آینده هموار می کند، موافق هستند.
در جریان این همه پرسی، برای اولین بار در روسیه مراکز اخذ رای به مدت یک هفته باز بودند و آرای شهروندان را جمع آوری می کردند.
مسکو اعلام کرد که هدف از این کار جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز اخذ رای با توجه به شیوع ویروس کرونا بوده است. با این وجود منتقدان کرملین، رای گیری یک هفته ای را ترفند دیگری برای افزایش امکان دستکاری در آراء اعلام کردند.
تبلیغات گسترده حکومت و در مقابل شکست مخالفان پوتین در هماهنگی با یکدیگر، به رئیس جمهوری روسیه کمک کرد تا نتیجه ای را که می خواهد به دست آورد.
در شبه جزیرهٔ چوکچی که شرقی ترین نقطه روسیه محسوب می شود، ۹ ساعت زودتر از مسکو نتایج رسمی شمارش اولیه آراء اعلام شد که نشان می داد ۸۰ درصد از رای دهندگان این منطقه از اصلاحات مدنظر پوتین حمایت کرده اند.
در آنسوی خاک روسیه در غربی ترین نقطه آن نیز میزان حمایت شهروندان از تغییرات قانون اساسی بیش از ۷۰ درصد اعلام شد.
اصلاحات جدید علاوه بر تمدید دوره ریاست جمهوری آقای پوتین، قوانین روسیه را بر قوانین بین الملل ترجیح می دهد و ازدواج همجنسگرایان را نیز غیرقانونی می خواند.
ولادیمیر پوتین ۶۷ ساله که اولین بار در دسامبر سال ۱۹۹۹ میلادی در پی استعفای بوریس یلتسین به مقام رئیس جمهوری روسیه رسید، اکنون بیش از دو دهه است قدرت را در کرملین در اختیار دارد.
او اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۴ تصمیم خواهد گرفت که آیا بار دیگر برای دوره ای جدید رئیس جمهوری روسیه بشود یا خیر.

کلمات کلیدی » کرونا | ولادیمیر | روسیه | ویروس | انتخابات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟