دستگیری ۴۰ نفر در ارتباط با آتش‌سوزی‌ در جنگل‌های کشور

کد خبر 22394 1399-04-11 18:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
40 نفر در ارتباط با آتش‌سوزی‌ در جنگل‌های کشور بازداشت شدند.

علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حاشیه سفر رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در مازندران جمع خبرنگاران در ارتباط با میزان قاچاق چوب در کشور، اظهار کرد: حجم قاچاق چوب در کشور بعد از اجرای طرح تنفس جنگل افزایش پیدا کرده است و یگان حفاظت با مشکلات عدیده ای برای مقابله با قاچاقچیان مواجه است.
وی با اعلام اینکه در برخورد با قاچاقچیان چوب بسیار مصمم هستیم، افزود: در مدت سه ماه گذشته دو هزار متر مکعب قاچاق چوب در کشور تشکیل شده است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلام اینکه برای جلوگیری از قاچاق چوب باید برخوردها بازدارنده باشد، افزود: در حال حاضر برخوردها بازدارنده نیست.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا نقص قوانین در برخورد با قاچاقچیان چوب در کشور داریم، افزود: قانون موجود بازدارنده است اما به نحو مطلوب اجرا نمی شود.
عباس نژاد در ارتباط با کمبود امکانات برای اطفاء حریق در استان های شمالی کشور، گفت: در فصل آتش سوزی شمال کشور بنا داریم که بالگردهای متناسب با نیازهای استان های شمالی را در اختیار ارگان های مرتبط قرار دهیم.
وی در ارتباط با آخرین وضعیت دستگیری افراد متخلف در آتش سوزی های اخیر در کشور، افزود: ۴۰ نفر در ارتباط با آتش سوزی های اخیر کشور دستگیر شدند که برای این افراد پرونده تشکیل شده است.

کلمات کلیدی » قاچاق | پرونده |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن نوعروس ۲۰ ساله تهرانی نرگس محمدی را دیده‌اید؟

چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد

درخواستی از وزیر محترم بهداشت