پاکستان ۲۰ هزار سرباز در نزدیکی منطقه‌ مورد مناقشه هند و چین مستقر کرد

کد خبر 22393 1399-04-11 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع اطلاعاتی اعلام کردند، پاکستان دو لشگر از نیروهایش را در امتداد خط کنترل در بخش کشمیر تحت کنترل خود و منطقه گلگت-بلتستان مجاور با منطقه لداخ مستقر کرده است.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به گفته این منابع اطلاعاتی، حدود ۲۰ هزار سرباز پاکستانی به نزدیکی منطقه لداخ منتقل شده اند تا با استقرار نیروهای چینی هماهنگ شوند. تعداد نیروهایی که پاکستان مستقر کرده، بسیار بیشتر از تعداد نیروهای مستقر آن در حملات هوایی بالاکوت در سال ۲۰۱۹ میلادی است.
این منابع همچنین اعلام کردند که به دنبال سری نشست های هفته های اخیر میان مقامات پاکستانی و چینی، استقرار نیروهای پاکستانی در منطقه گلگت_بلتستان صورت گرفت.
روزنامه اکونومیک تایمز هند به نقل از منابع آگاه گزارش داد که مقامات چینی مشغول مذاکره با مقامات گروه تروریستی "البدر" هستند تا خشونت ها و ناآرامی هایی را در منطقه جامو و کشمیر به وجود آورند. طبق گزارشات، رادارها در بخش کشمیر تحت کنترل پاکستان بسیار فعال و در حالت آماده باش کامل هستند.
افزایش فعالیت هوایی چین در نزدیکی شرق منطقه لداخ احتمال استفاده نیروی هوایی پاکستان از پایگاه های هوایی در منطقه گلگت_بلتستان را به وجود آورده است. این تحولات چند هفته پس از آن صورت می گیرد که نیروهای هند و چین در منطقه لداخ با یکدیگر درگیر شدند و این درگیری منجر به کشته شدن ۲۰ سرباز هندی شد.

کلمات کلیدی » طلا | چین |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق