ترامپ در حمایت از نمادهای برده‌داری کنگره را به وتو تهدید کرد

کد خبر 22237 1399-04-11 11:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توییتری تهدید کرد در صورتی که در لایحه بودجه دفاعی مصوب کنگره تغییر نام پایگاه‌های نظامی این کشور گنجانده شود، این مصوبه را وتو می‌کند.

 به نقل از خبرگزاری "اسپوتنیک"، دونالد ترامپ پیش تر از پایگاه های نظامی آمریکا_ که بر اساس نام رهبران کنفدراسیون نام گذاری شده بودند_ با عنوان "زمین مقدس" یاد کرده بود؛ جایی که  سربازان برنده دو جنگ جهانی در آن تربیت شده بودند. او همچنین اضافه کرده بود دولتش "حتی فکر تغییر نام این تأسیسات نظامی عالی و خوش نام را هم در سر ندارد".
لایحه ۷۴۰.۵ میلیارد دلاری که تعیین می کند پنتاگون و دیگر آژانس های فدرال چگونه در سیاست دفاعی هزینه کنند، در حال حاضر در سنا به بحث گذاشته می شود.
"الیزابت وارن"، دموکرات پیشتاز اوایل ۲۰۲۰ و سناتور ماساچوست، ماه جاری یک اصلاحیه برای لایحه مذکور، از طرف سناتورهای هر دو گروه دموکرات و جمهوری خواه ارائه داد که بر اساس آن اسامی تمام پایگاه ها و دیگر تجهیزات نظامی_ مانند خیابان ها، هواپیماها و کشتی ها_ که بر اساس نام های افسران کنفدراسیون نام گذاری شده، تغییر کند.
وارن در این خصوص اظهار کرد: " پایان بخشیدن به تکریم برتری سفیدپوستان در تأسیسات نظامی ما همین حالا هم دیر شده است". کمیته خدمات مسلح به رهبری سناتورهای جمهوری خواه، اصلاحیه وارن را یک هفته بعد، تصویب کرد.
 

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | دونالد ترامپ | دولت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

یک میلیارد یورو بودجه کرونا کجا هزینه می‌شود؟ _ مجلس بررسی می‌کند

ارسال نفتکش به ونزوئلا بازتولید قدرت ملی برای ایران به همراه داشت

انتخاب رئیس مجلس یازدهم از پشت «مانیتورهایِ سیاسی»

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج