ایران عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه و جهان است!

کد خبر 22156 1399-04-11 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عربستان سعودی در جدیدترین اقدام ضدایرانی خود، نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ارسال کرد.

عربستان سعودی در نامه ای به شورای امنیت از اقدامات ایران در منطقه گلایه کرد.
بر این اساس، در این نامه آمده است: ایران در عین حال که ثبات و امنیت خاورمیانه را به مخاطره انداخته است، با اقداماتش تهدیدی برای ثبات جهانی است.
نامه تاکید دارد: جنبش انصارالله یمن از موشک های ساخت ایران برای هدف قرار دادن خاک عربستان استفاده می کند. یمنی ها یک هزار و ۶۵۹ بار به خاک ما حمله موشکی کرده اند.
عربستان در این نامه خاطر نشان کرده است: ایران بزرگترین تامین کننده تسلیحات برای گروه های نیابتی خود در عراق، سوریه و لبنان است. همچنین یمنی ها با تسلیحاتی ایرانی مسلح شده اند. ما امیدواریم ایران همانند یک کشور عادی رفتار کند و به قوانین بین المللی احترام بگذارد.
گزافه گویی های مقامات سعودی در حالی مطرح می شود که بیش از ۵ سال است مردم بی دفاع یمن زیر آماج حملات وحشیانه این کشور قرار دارند. همچنین عربستان که مروج تفکر وهابیت است، بزرگترین حامی مالی و فکری تروریسم در خاورمیانه و جهان است. داعش، القاعده، بوکوحرام، جبهه النصره و بسیاری دیگر از گروه های تروریستی دارای تفکر وهابیت هستند و از سوی عربستان حمایت مالی می شوند. همچنین در ابعاد جهانی، ۱۵ تن از ۱۹ عامل حملات یازده سپتامبر ملیت سعودی داشتند و براساس اطلاعات افشا شده با سفارت عربستان در واشنگتن در ارتباط بودند.

کلمات کلیدی » ایران | عربستان سعودی | عراق | طلا | سوریه |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق