جدیدترین خبر از تبدیل ذرت‌های آلوده به الکل صنایع دفاع گزینه اصلی

کد خبر 22056 1399-04-10 17:35
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
آن طور که مسئولان سازمان اموال تملیکی می‌گویند تاکنون نتیجه بررسی‌ها در رابطه با امکان تبدیل ذرت‌های آلوده به الکل اعلام نشده است، اما هرگونه اقدامی در این رابطه به طور حتم از طریق صنایع دفاع انجام خواهد شد.

آن طور که مسئولان سازمان اموال تملیکی می گویند تاکنون نتیجه بررسی ها در رابطه با امکان تبدیل ذرت های آلوده به الکل اعلام نشده است، اما هرگونه اقدامی در این رابطه به طور حتم از طریق صنایع دفاع انجام خواهد شد که با توجه به پیشرفته بودن دستگاه ها امکان منهدم سازی سم موجود در این ذرت ها را دارد.
ماجرای ذرت های آلوده از ورود تدریجی محموله ای از ذرت از سال ۱۳۹۵ آغاز شد که در جریان بررسی از سوی سازمان ملی استاندارد وجود سم افلاتوکسین در آن محرز و به دستور رئیس جمهوری جلوی ترخیص و واردات آن به داخل کشور گرفته شد.
در این سال ها حواشی بسیاری در رابطه با تعیین تکلیف ذرت های آلوده وجود داشت، اما در نهایت اواخر سال گذشته تصمیم بر این شد تا ذرت ها که برای تعیین تکلیف به سازمان اموال تملیکی واگذار شده بود، به کشورهای غیرهمسایه صادر شود.
بر این اساس سازمان اموال تملیکی اعلام کرد که حدود ۱۲۵ هزار تن ذرت را تحویل گرفته و در اقدامی که برای فروش به کشورهای غیر همسایه داشته بخشی از آن به یک تاجر ایرانی فروخته شد تا بتواند طبق شرایط تعیین شده آن را صادر کند.
اما در سال جاری و با توجه به نیازی که کشور به الکل به دلیل شیوع ویروس کرونا داشت تا در صورت امکان این محموله ذرت به الکل تبدیل شود که چندی پیش سازمان اموال تملیکی اعلام کرد بررسی ها در این رابطه آغاز شده است.
هنوز اصفهان نتیجه را اعلام نکرده است
آخرین پرس و جویی که از سازمان اموال تملیکی در رابطه با وضعیت تبدیل ذرت ها به الکل انجام شده از این حکایت دارد که هنوز نتیجه آزمایش ها به این سازمان اعلام نشده است.
طبق گفته میر معینی _ عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری و فروش سازمان اموال تملیکی _ پیش از این سه نمونه از ذرت های آلوده که حدود ۱۵۰۰ تن بود به شرکتهای تولید الکل اصفهان منتقل شد تا تحت نظارت استانداردی مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد، ولی تاکنون اصفهان نتیجه بررسی و آزمایشات خود را اعلام نکرده است.
معاون بهره برداری و فروش سازمان اموال تملیکی گفت: با توجه به مشخص نبودن نتایج بررسی ها در نهایت به شخصی که ذرت ها را فروخته بودیم اعلام کردیم که این ذرت ها برای تبدیل به الکل در داخل کشور  باید با  نظارت عالیه وزارت صنایع دفاع انجام شود.
وی افزود: با توجه به این که صنایع دفاع دستگاه های پیشرفته ای در اختیار دارد می تواند با  روش های پیشرفته خود در رابطه با پاک سازی سم آفلاتوکسین از پسماندهای باقی مانده اقدام کند و از این بابت مطمئن باشیم که الکل تولید شده هیچ خطری برای مردم و مصرف کنندگان نخواهد داشت.
گفتنی است که بعد از واگذاری بخشی از ذرت ها برای فروش به کشورهای همسایه، حدود ۲۳ هزار تن آن صادر شده بود.

کلمات کلیدی » کرونا | ایران | ویروس | مردم |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

۹ساعت مذاکره برای حقوق کارگران، بدون نتیجه! _ اختلاف ۳۰درصدی کارگران و کارفرمایان

افزایش تولید ماسک به روزانه ۴ میلیون عدد تا اردیبهشت _ ذخیره اقلام و کالا مشکلی ندارد

نامه منتخبان مردم به مقام معظم رهبری_ مجلس یازدهم زمینه‌های «جهش تولید» را فراهم می‌کند

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج