صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

آغاز عملیات اجرایی واحد بخار نیروگاه رودشور از هفته آینده

کد خبر 173680 1400-10-08 18:00
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: هفته آینده عملیات اجرایی ساخت بخش بخار نیروگاه رودشور مجدد با سرعت بیشتری آغاز خواهد شد.
آغاز عملیات اجرایی واحد بخار نیروگاه رودشور از هفته آینده

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، حسن طرزطلب، مدیرعامل برق حرارتی اظهار کرد: فاز نخست نیروگاه رودشور با برخورداری از سه واحد گازی به ظرفیت ۷۹۲ مگاوات در سال ۱۳۸۶ به بهره‌برداری رسیده و اکنون روند ساخت فاز دوم این مجموعه با برخورداری از یک واحد بخار ۳۴۵ مگاواتی و تبدیل این نیروگاه به یک مجموعه سیکل‌ترکیبی در حال اجرا است.
وی ادامه‌داد: بازده بخش بخار این نیروگاه حدود ۵۷ درصد و ضریب دسترسی آن ۹۵ درصد است که با تبدیل این مجموعه به یک نیروگاه سیکل‌ترکیبی سالیانه حدود ۷۲۰ میلیون مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.
مدیرعامل برق حرارتی گفت: پیشرفت پروژه بخش بخار نیروگاه حدود ۶۸ درصد است و روند ساخت این واحد از چندی قبل متوقف شده بود که مقرر شد از هفته آینده کار عملیات اجرایی این بخش مجدد با سرعت مناسبی آغاز شود و از سوی مقابل سرمایه‌گذار پروژه نیز LC طرح را تمدید و تا انتهای دی‌ماه قابل برداشت کند.
وی افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده مقرر شد با تسریع در عملیات اجرایی این پروژه از سوی گروه مپنا بتوانیم واحد بخار ۳۴۵ مگاواتی این نیروگاه را زمستان سال آینده به شبکه سراسری برق کشور متصل کنیم.
مدیرعامل برق حرارتی، اجرای این پروژه را جزو طرح‌های بسیار مهم صنعت برق برای کشور و استان تهران برشمرد و گفت: این طرح نخستین پروژه نیروگاهی سیکل‌ترکیبی است که در آن سه واحد گازی و یک واحد بخار به یکدیگر متصل می‌شوند.
نیروگاه رودشور در شهرستان زرندیه استان مرکزی و در کیلومتر ۴۳ آزاد راه تهران_ ساوه واقع شده است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


بی‌توجهی ایرلاین‌ها به بخشنامه لغو کف قیمت بلیت هواپیما
در حالی که ۵ روز از بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت های هواپیمایی مبنی بر لغو مصوبه کف قیمت پرواز می گذرد، همچنان هیچ ایرلاینی اقدام به فروش بلیت زیر ۶۰۰ هزار تومان نمی کند.

مصرف فعلی گاز فشار زیادی را بر شبکه وارد می‌کند
مدیر دیسپاچینگ شرکت ملی گاز گفت: روز گذشته رکورد تاریخی مصرف گاز  خانگی و تجاری شکسته شد و به رقم ۶۹۲ میلیون متر مکعب رسید که این رقم فشار زیادی را بر شبکه وارد می‌کند.

مدیریت بنادر کوچک به زنان واگذار می شود
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی این سازمان برای واگذاری تصدی مدیریت بنادر کوچک به بانوان داوطلب و توانمند خبر داد.

ایجاد زیرساختی جدید برای حمایت واحدهای صنفی از سرپرستان خانوار
اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در جهت حمایت از سرپرستان خانوار، واحدهای صنفی برخی شرایط استفاده از حساب یارانه را برای مشتریان فراهم می‌کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید