صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بزودی یک هیات اماراتی به ایران سفر می کند

کد خبر 169193 1400-09-10 02:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مشاور سیاسی رئیس امارات متحده عربی از سفر قریب الوقوع هیاتی از این کشور به تهران در چارچوب بررسی بهبود روابط بین دو طرف خبر داد.
بزودی یک هیات اماراتی به ایران سفر می کند

به گزارش خبرگزاری مهر، یک مقام ارشد اماراتی از سفر قریب الوقوع هیاتی از این کشور به ایران در راستای بررسی بهبود روابط دو کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش، «انور قرقاش» مشاور سیاسی رئیس امارات متحده عربی در گفتگو با رویترز اعلام کرد که بزودی هیاتی اماراتی به تهران سفر خواهد کرد تا بهبود روابط بین دو کشور را بررسی کند.
این مقام اماراتی در پاسخ به سوالی پیرامون زمان سفر این هیات به تهران گفت: هر چه زودتر، بهتر.
وی با بیان اینکه ایرانی ها خواهان بهبود روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند، افزود: ما با نگرش مثبت به این موضوع نگاه می کنیم. رویارویی بهترین راه برای حرکت به جلو نیست.
قرقاش در عین حال گفتگو و همکاری اقتصادی را بخشی از اقدامات اعتمادساز با ایران عنوان کرد و گفت که این کار زمان خواهد برد.
وی از سوی دیگر مدعی شد: حتی اگر مذاکرات پیرامون برنامه هسته ای ایران به نتیجه برسد، تمام نگرانی ها درباره سیاست های ایران برطرف نخواهد شد.
این در حالی است که «علی باقری» معاون وزیر امور خارجه ایران اخیراً با سفر به امارات، با «انور قرقاش» مشاور عالی سیاست خارجی بن زائد رئیس کشور امارات و «شاهین المرر» وزیر مشاور در امور خارجی دولت امارات دیدار و گفتگو کرده بود.


مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


مذاکرات مقامات لبنانی با صندوق بین المللی پول
یک مقام دولتی لبنانی اعلام کرد که مذاکرات مقامات لبنانی با صندوق بین‌المللی پول از فردا آغاز خواهد شد.

رایزنی میشل عون با وزیر خارجه کویت
رئیس جمهوری لبنان امروز یکشنبه از وزیر امور خارجه کویت در کاخ بعبدا استقبال کرد و دو طرف روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.

می‌توانیم با شرکت‌های دانش بنیان عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم/ به اقتصاد دولتی پایان دهیم
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز شرکت‌های دانش بنیان فرصتی را در جامعه و برای ملت‌ها و کشورها ایجاد کردند که اگر به درستی از آن استفاده شود، می‌توان تمام عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کرد.

واکنش سازمان پزشکان بدون مرز به حمله ائتلاف سعودی به زندان صعده
سازمان پزشکان بدون مرز به حمله سنگدلانه ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به یک زندان در صعده در شمال یمن واکنش نشان داد و آنرا غیرقابل توجیه دانست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید