صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تأیید مسئولین استانی ۱۲ حزب در کشور

کد خبر 169188 1400-09-09 23:18
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه رویکرد وزارت کشور، تعامل نزدیک با احزاب و گروه‌های سیاسی در کشور است، گفت: در همین راستا مسئولین استانی ۱۲ حزب در کشور مورد تأیید قرار گرفتند.
تأیید مسئولین استانی ۱۲ حزب در کشور

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، محسن اسلامی مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور و دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در نشستی خبری به تشریح جزئیات جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب پرداخت و گفت: مهم‌ترین محور نشست کمیسیون ماده ۱۰ نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات نمایندگان احزاب استانی و ملی بود.
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌ها با اشاره به تقاضای مجموعه معاونت سیاسی وزارت کشور از احزاب کشور مبنی بر برگزاری هر چه سریع‌تر مجامع عمومی مطابق اساسنامه مصوب خود بر برگزاری مجامع عمومی و کنگره‌ها و وصول نتایج مجمع عمومی به دبیرخانه در راستای برگزاری انتخاباتی با حداکثر نمایندگان تأکید کرد.
مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور تأکید کرد: احزابی که مجامع عمومی را برگزار نکردند به برگزاری مجامع عمومی اهتمام جدی داشته باشند.
اسلامی تصریح کرد: مصوبه دوم درخواست صدور پروانه فعالیت حزب مجمع زنان اصلاح‌طلب بود که در کمیسیون مطرح شد و با اصلاح اساسنامه مورد تأیید کمیسیون قرار گرفت.
وی ادامه داد: مصوبه سوم، گزارش برگزاری مجمع عمومی برای حزب مجمع شاهد ایران اسلامی بود که در کمیسیون قرائت شد و در نهایت با اصلاحاتی در اساسنامه و مرامنامه مورد تأیید قرار گرفت.
بررسی شرایط مسئول ۱۲ شعبه احزاب در استان های مختلف از دیگر موضوعات مورد بررسی در نشست کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی بود و در این خصوص دبیر کمیسیون تصریح کرد: مسئول شعبه حزب اعتماد ملی در استان آذربایجان‌شرقی، مسئول شعبه حزب جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی در دو ستان ایلام و کردستان، مسئول شعبه حزب کانون تربیت اسلامی در خراسان شمالی، حزب جامعه اسلامی کارگران در استان قم، مسئول شعبه حزب جمعیت اسلامی فرهنگیان در استان گلستان، حزب اسلامی قانون در استان گلستان، مسئول شعبه حزب جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در استان گلستان، مسئول حزب کانون اسلامی فارغ‌التحصیلان شبه قاره هند در استان گلستان، مسئول حزب جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در استان گلستان و مسئول حزب جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در استان لرستان، انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در استان مازندران مورد تأیید قرار گرفتند.
مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: امید داریم احزاب براساس وظیفه قانونی خود مجامع عمومی‌شان را در موعد مقرر برگزار کنند و نتایج برگزاری به کمیسیون و دبیرخانه ارجاع شود.
اسلامی در ادامه گفت: با هدف تقویت تعامل و همکاری میان وزارت کشور و خانه احزاب جلسه هم‌اندیشی با مجموعه خانه احزاب با حضور خرمشاد معاون سیاسی وزیر کشور برگزار شد.
مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور اضافه کرد: به یاری خداوند، این جلسات هم‌اندیشی پایه‌گذار راهبردهای مناسب و متناسب میان وزارت کشور و احزاب باشد و فضای انسجام و همبستگی ملی در کشور بیش از گذشته استحکام یابد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


قانون اساسی برای زنان جایگاهی بی‌بدیل قائل است
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه زنان همانند مردان در میدان‌های فعال حیات حضور دارند و از ارزش و کرامتی والا برخوردارند، گفت: قانون اساسی برای زنان جایگاهی بی‌بدیل قائل است.

رایزنی میشل عون با وزیر خارجه کویت
رئیس جمهوری لبنان امروز یکشنبه از وزیر امور خارجه کویت در کاخ بعبدا استقبال کرد و دو طرف روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.

استمرار امدادرسانی یگان‌های سپاه و بسیج به سیل‌زدگان
سخنگوی سپاه با اظهار خرسندی از روند خدمت رسانی به مردم در مناطق آسیب دیده از بارش های اخیر، گفت: ظرفیت ها و امکانات سپاه تا بازگشت شرایط عادی به زندگی مردم در خدمت هموطنان عزیز است.

می‌توانیم با شرکت‌های دانش بنیان عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم/ به اقتصاد دولتی پایان دهیم
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز شرکت‌های دانش بنیان فرصتی را در جامعه و برای ملت‌ها و کشورها ایجاد کردند که اگر به درستی از آن استفاده شود، می‌توان تمام عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید