صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نیاز مبرمی برای رسیدن به جمع‌بندی در مذاکرات برچیدن تحریم‌ها احساس می‌شود

کد خبر 169184 1400-09-09 21:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دیپلمات‌های اروپایی به رویترز اعلام کردند که نیاز مبرمی برای رسیدن به جمع‌بندی در مذاکرات برچیدن تحریم‌ها احساس می‌شود؛ اما آنها نمی‌ خواهند ضرب‌ الاجل‌ های مصنوعی را در این خصوص تعیین کنند.
نیاز مبرمی برای رسیدن به جمع‌بندی در مذاکرات برچیدن تحریم‌ها احساس می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، دیپلمات های اروپایی که نخواستند نامشان فاش شود امروز سه شنبه به خبرگزاری رویترز اعلام کردند که در جریان نشست دیروز با نمایندگان ایران (در مذاکرات برچیدن تحریم ها در شهر وین)، آن ها منتظر پرداختن به موضوعات اصلی هستند.
به گزارش رویترز، این دیپلمات ها گفته اند که تا کنون ۷۰ تا ۸۰ درصد از روند تهیه پیش‌ نویس مربوط به متن توافق انجام شده است.
دیپلمات های مذکور ادعا کرده اند که طرف اروپایی هنوز منتظر دریافت پاسخی از سوی تیم ایران هستند که آیا می‌ توانند مذاکرات را از نقطه پایانی آن در ماه ژوئن (دور ششم مذاکرات در دولت پیشین ایران) از سر بگیرند یا خیر.
رویترز در ادامه اضافه کرد که دیپلمات ها گفته اند برای رسیدن به جمع‌ بندی در مذاکرات نیاز مبرمی احساس می‌شود؛ اما آنها نمی‌ خواهند ضرب‌ الاجل‌ های مصنوعی تعیین کنند!
این در حالیست که مذاکرات وین با هدف برچیدن تحریم‌ های غیرقانونی علیه تهران از دیروز دوشنبه در پایتخت اتریش آغاز شده و کماکان ادامه دارد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


اعتراضات در ناصریه عراق
شاهدان عینی عراقی اعلام کردند که دهها فارغ التحصیل دانشگاهی در شهر ناصریه در استان ذی قار عراق دست به اعتراض زده و دو پل النصر و الزیتون را به روی خودروها بستند.

کمیسیون تلفیق نرخ مالیات خانه‌های لوکس را تعیین کرد
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی، جزئیات مالیات بر خانه‌ها و باغ ویلاهای لوکس برای سال آینده را تشریح کرد.

می‌توانیم با شرکت‌های دانش بنیان عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم/ به اقتصاد دولتی پایان دهیم
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز شرکت‌های دانش بنیان فرصتی را در جامعه و برای ملت‌ها و کشورها ایجاد کردند که اگر به درستی از آن استفاده شود، می‌توان تمام عقب‌ماندگی‌های گذشته را جبران کرد.

انگلیس: تحریم های شدیدی در انتظار روسیه است
معاون نخست وزیر انگلیس با تکرار این ادعا که روسیه به دنبال ایجاد دولت دست نشانده در اوکراین است، درباره عواقب این اقدام هشدار داد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید