صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روسیه همه اقدامات لازم برای اطمینان از امنیت خود را انجام می‌دهد

کد خبر 169178 1400-09-09 20:18
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی با همتای برزیلی خود در سخنانی اعلام کرد: اگر غرب نتواند اوکراین را عقب نگه دارد و برعکس آن را تشویق کند، البته ما تمام اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
روسیه همه اقدامات لازم برای اطمینان از امنیت خود را انجام می‌دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی با همتای برزیلی خود در سخنانی اعلام کرد که ناتو در حال تجمع میزان قابل توجهی از تجهیزات نظامی در مرز کشورش است.
وزیر خارجه روسیه در این باره گفت: رئیس‌جمهور پوتین ۱۸ نوامبر در این باره صحبت کرد… او تاکید کرد که ما نیازی به درگیری نداریم، اما اگر غرب نتواند اوکراین را عقب نگه دارد و برعکس آن را تشویق کند، البته ما تمام اقدامات لازم را انجام خواهیم داد تا از امنیت خود اطمینان حاصل کنیم.
وی در این باره افزود: مدت طولانی است که غرب اوکراین را برای اقدامات ضدروسی تحریک می‌کند.
وی در ادامه تصریح کرد که مسکو نمی‌تواند احتمال اتخاذ «اقدام مخاطره آمیز نظامی» که برای روسیه تهدید ایجاد می‌کند را رد کند.
سخنان لاوروف در حالی بیان شد که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا ساعاتی پیش درباره هر گونه تجاوز نظامی ادعایی روسیه به شدت هشدار داده بود!
بلینکن در این باره مدعی شد: هر گونه اقدام تشدید کننده (تنش) توسط روسیه برای آمریکا نگران کننده خواهد بود، همانطور که برای لتونی هم همینطور است و هر گونه تجاوز دوباره، عواقب جدی به دنبال خواهد داشت.
همچنین «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو نیز گفت که مقاصد روسیه در این زمینه واضح و مشخص نیست. ما شاهد قابلیت‌های سنگین، واحدهای زرهی، پهپادها، سیستم‌های جنگ الکترونیک و دهها هزار نیروی روسی آماده رزم هستیم.
«لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس هم با تکرار مواضع همتای آمریکایی خود، مدعی شد: ما در کنار دیگر دموکراسی‌ها، در برابر فعالیت‌های بدخواهانه روسیه خواهیم ایستاد. ما از اوکراین و ثبات در بالکان غربی حمایت خواهیم کرد. هر گونه صحبتی مبنی بر اینکه ناتو روس‌ها را تحریک می‌کند، به شدت نادرست است. هر گونه اقدام روسیه برای تضعیف آزادی و دموکراسی که شرکای ما از آن برخوردارند، یک اشتباه راهبردی خواهد بود.
همه این ادعاها و اظهارات در حالی بیان می‌شود که وزارت خارجه روسیه در پاسخ به اتهامات وارده از ناحیه طرف‌های غربی، اعلام کرد که اقدامات روسیه در مرزهایش با اوکراین، دفاعی است.
وزارت خارجه روسیه همچنین در ادامه و با اشاره به تحریکات ناتو در مرزهای این کشور، اعلام کرد: ناتو با فرستادن کشتی‌های جنگی و هواپیماها به مناطق نزدیک مرزهای روسیه، عمداً در حال آزمایش قدرت ما است و تلاش می‌کند تا روسیه را مجبور به واکنش کند. در عین حال، اقدامات واکنشی ما کافی، متناسب و محدود است.
وزارت خارجه روسیه همچنین با یادآوری قانونی بودن حضور نظامیان روسیه در شبه جزیره کریمه و رد اظهارات کشورهای عضو ناتو در مورد افزایش حضور نظامی مسکو در اوکراین، اعلام کرد: کریمه بخشی از روسیه است و حضور نیروهای ما در اینجا قانونی است.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید